Home Društvo Roda ponovno u dolini Neretve, hoće li i prezimiti u Metkoviću?

Roda ponovno u dolini Neretve, hoće li i prezimiti u Metkoviću?

SHARE

Kao i prošle godine, skoro u isto vrijeme, naš grad je ponovo posjetila roda!

Na poziv prijatelja sa posla Jure Milana da se pojavila roda i opisa lokacije danas kroz jutro, uputio sam se prema izvorima i već na ulasku u polje kod Verajinih pumpi na nasipu nalazim rodu. Ptica mi je dozvolila da priđem na tridesetak metara zatim poletjela i sletjla na nasip oko tristo metara prema izvorima. Iz opaženog možemo zaključiti da je ptica zdrava i da može letjeti i hraniti se pa smatramo da je ptica malo zakasnila u selidbi i da će nastaviti svoj put prema zimovalištima ili će kao i prošle godine gotovo prezimjeti u Metkoviću i okolici sve do veće zimekad je u prvom mjesecu napustila naš grad.

Pratit ćemo, kao i do sada, ponašanje i kretanje ove tako lijepe ptice i poželjeti sretan put ili ostanak u Neretvi. Slike su sa nasipa iza Verajinih pumpi prema izvorima oko četristo metara od pumpi.