Hrvatska rukometna reprezentacija odigrat će posljednju utakmicu na Europskom prvenstvu. U susretu za peto mjesto, koje se igra za prestiž, odmjerit će snage s najvećim iznenađenjem EP-a, Češkom u zagrebačkoj Areni od 15.30.
Izabranici Line Červara izgubili su priliku za polufinale nakon poraza od Francuske, a razočarenje nisu mogli sakriti. Moramo prihvatiti da propuštamo polufinale. Sada želimo pobijediti Češku, rekao je kružni igrač Marino Marić nakon poraza 30:27 od svjetskih prvaka.
Novu priliku za osvajanje europskog naslova hrvatski će rukometaši morati čekati još dvije godine. S druge strane, Česi imaju priliku izjednačiti svoj najbolji rezultat ikada – peto mjesto osvojeno 1996.
Današnja je utakmica prilika i za Ondreja Zdrahalu da produži vodstvo kao najbolji strijelac EP-a. Trenutačno ima 42 gola, 13 više od Mikkela Hansena, sljedećeg koji ostaje u igri.
Prijašnji rezultati idu u korist Hrvatske. Kauboji su upisali šest pobjeda u sedam dosadašnjih međusobnih susreta. Češka je pobijedila jedino na Svjetskom prvenstvu 1995.