U sklopu interaktivne nastave Internacionalne privatne gimnazije u Mostaru i u suradnji s profesorom Ivanom Vrljićem u sklopu predmeta Sociologija sporta ovog četvrtka kao gost došao je poznati trener Judo kluba Hercegovac Marko Zrimšek . U zanimljivoj diskusiji o utjecaju sporta na mlade, povijesti juda i prehrane profesionalnih sportaša svoju zanimljivu prezentaciju Marko Zrimšek je dodatno upotpunio pitanjima ostalih prisutnih učenika. A pitanja je bilo više nego dovoljno.
Trener Marko Zrimšek govorio je sportskim ozljedama , kondicijskoj pripremi profesionalnih sportaša , judu kao sportu, razlici između juda i ostalih borilačkih sportova te o mlađim talentima u ovom sportu.
Pritom je ukazao na povijesnu dimenziju nastanka juda naglašavajući japansku dinamiku razvoja ovoga sporta u kratkim crtama. Završnu konstataciju predavanja završio je riječima da je prehrana vrlo važan smjerokaz judu, te treninzi i sami pristup judu kao profesionalnom sportu.