Dana 19. ožujka 2018. godine od 06,55 do 09,10 sati izvršena je blokada na djelu auto ceste Bijača – Zvorovoći neposredno prije GP Bijača od strane tridesetak članova udruge “Zaboravljeni branitelj” Ljubuški.
Članovi udruge su se u 09,10 sati povukli izvan istog te je autocesta puštena u promet, a za vrijeme blokade policijski službenici su preusmjeravali promet na druge alternativne puteve.
U 9,35 sati članovi naprijed navedene udruge blokirali su regionalnu cestu R-423 u mjestu Žabar, općina Ljubuški. Policijski službenici Uprave policije su 10,25 sati deblokirali R-423 i omogućili nesmetan promet regionalnom cestom a tom prilikom je jedna osoba lišena slobode zbog narušavanja javnog reda i mira.