Home Šport PRODUŽENA NEIZVJESNOST Slavija i Izviđač remizirali, Vogošća slavila

PRODUŽENA NEIZVJESNOST Slavija i Izviđač remizirali, Vogošća slavila

SHARE

Rukometaši Slavije i Izviđača remizirali su sinoć u okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Istočnom Sarajevu rezultatom 27:27 (12:14).

Domaći rukometaši imali su rezultatsku prednost od samog početka susreta ponajviše zahvaljujući kvalitetnoj igri u obrani. Međutim u jednom trenutku domaća ekipa ostaje bez tri igrača, što gosti iz Ljubuškog iskorištavaju na najbolji mogući način, te rezultat preokreću u svoju korist.

Nakon prvog dijela na odmor se odlazi pri rezultatu 12:14.

U posljednjih nekoliko minuta susreta Skauti su imali prednost od dva gola, i kada se činilo da je priča skoro gotova, domaći rukometaši dolaze do poravnanja. Golom Miloša Tešanovića samo 73. sekunde prije kraja meča domaći rukometaši dolaze u prednost pri rezultatu 27:26. Rukometaši Izviđača u svom posljednjem napadu dolaze do poravnanja rezultata, a posljednji napad domaća ekipa nije iskoristila, iako su imali nešto više od pola minute.

Izviđačev glavni konkurent za naslov prvaka BiH RK Vogošća Poljine Hills rezultatom 25:23 pobijedila je RK Bosnu Centrotrans iz Visokog čime je produžena neizvjesnost kada je u pitanju novi prvak.

RK SLAVIJA – RK IZVIĐAČ CO 27:27 (12:14)

RK Slavija: Močević, Trapara, Ristić, Tošić 4, Vuletić, P.Tešanović, Domazet 3, Trnčić, Moćić 1, Luketa, Tuševljak, Vukadin 2, M.Tešanović 2, Čelica 9, Pandžić 6

RK Izviđač: Ivanković, Budalić, Kvesić, Miličević, Alilović 1, Mandić 7, Marković, Čutura 2, Leković, Bubalo 1, Kaluđerović 1, Grbavac, Vukić 4, Pavlak, Vučić 6, Rodin 5