Namex vikend

Jučer je u hotelu Bigeste u Ljubuškom bilo mnoštvo policajaca, poslušajte zašto

Jučer je u hotelu Bigeste u Ljubuškom održan trening na temu “Rad granične policije u pograničnim lokalnim zajednicama u BiH”.

Ovaj trening je održan u sklopu CIAT-ova projekta za borbu protiv ilegalne trgovine oružjem.

Trening je pozdravnim govorom otvorio Bogdan Živaljević, voditelj projekta, nakon čega je uslijedilo predavanje prof. dr. Elmedina Muratbegovića, kriminologa sa Sveučilišta u Sarajevu, koji je kao jedan od problema u policijskom radu istaknuo slabu suradnju policijskih organa s građanima.

Upravo kao jedan od ciljeva ove radionice navedeno je bolje povezivanje Granične policije s lokalnom zajednicom.

“Cilj radionice je da se lokalna zajednica općine Ljubuški, predstavnici institucija, kao i nevladinih organizacija koje djeluju na području općine Ljubuški, upoznaju s poslovima i nadležnostima Granične policije BiH, kako bismo u narednom razdoblju ostvarili što bolju suradnju na obostranu korist svih nas”, priopćili su organizatori.

Poslušajte što je o projektu za Radio Ljubuški rekao Bogdan Živaljević

Trening o radu granične policije u Ljubuškom - audio i foto

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)