Dervi Peci iz Mostara određen je jednomjesečni pritvor zbog sumnje da je proteklog vikenda u mostarskom naselju Ortiješ pokušao ubiti Anera Pecu, također iz Mostara.
Pritvor je Peci određen na prijedlog Županijskog tužiteljstva Hercegovačko-neretvanske županije, priopćeno je iz ove ustanove.
Peco se sumnjiči da je 15. srpnja, tijekom kulminacije sukoba sa susjedom, u mostarskom naselju Ortiješ, uzrokovanog dugogodišnjim neriješenim imovinsko-pravnim odnosima, fizički napao Anera Pecu, te mu tom prilikom nožem zadao više ubodnih rana u predjelu vrata, prsa i desne natkoljenice.
Zbog bojazni da bi osumnjičeni, ukoliko bi bio na slobodi, mogao ponoviti krivično djelo ili dovršiti pokušano krivično djelo, Županijski sud je ocijenio da je sasvim utemeljeno i opravdano određivanje pritvora osumnjičenom, piše Faktor.ba
Zanimljivo je kako policija javnost o ovom događaju uopće nije informirala.