Nakon velikog uspjeha s modelom DB4 GT koji je napravljen kao konkurencija Ferrariju GTO na trkaćoj stazi, Aston Martin kreće u nastavak uspjeha s modelom DB5 koji se pojavio u filmu Goldfingeru, inače jedan od najboljih filmova o agentu s dozvolom za ubijanje.
Specijalna verzija modela Aston Martina s funkcijama koje je imao James Bond u automobilu, koja uključuje i okretajuće registarske pločice te druge zanimljive dodatke.
Ovo je zajednički projekt Aston Martina i tvrtke EON Productions koja snima filmove o James Bondu.
Automobili će se proizvesti u Newport Pagnellu gdje se prije proizvodio DB5 i to u svrhu autentičnosti.
Svih 25 primjeraka specijalne verzije bit će lakirano u originalnu srebrnu boju.
Cijena jednog modela iznosit će blizu tri milijuna eura, a prve isporuke očekuju se 2020. dok sam automobil neće biti legalan za vožnju po prometnicama, piše Autoportal.hr