Nakon 52 godine djelovanja franjevci Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja Marijina (Mostar) proteklih su dana napustili franjevački samostan i župu Frohnleiten nedaleko od Graza.
Ovdje su na kraju djelovala dva hercegovačka franjevca župnik fra Šimun Oreč OFM i fra Dominik Ramljak OFM kao župni vikar.
Fra Šimun u Frohnleiten je prvi put došao kao student i to prije 51 godinu. 42 godine djelovao je kao župnik župe Frohnleiten. Inače, hercegovački franjevci su u Frohnleiten došli 1967. godine nakon što su redovnici “Serviti – Marijine Sluge” nakon 300 godina napustili samostan.
Župu je sada preuzeo dijecezanski svećenik.
Dva hrvatska franjevca vraćaju se u domovinu, fra Šimun u Hrvatsku, Zagreb a fra Dominik u Bosnu i Hercegovinu, Posušje, piše KTA.