Home Politika Ćosić: Mi u ponedjeljak ne radimo zbog sv. Kate, a ne zbog...

Ćosić: Mi u ponedjeljak ne radimo zbog sv. Kate, a ne zbog državnosti BiH

SHARE
Zapadnohercegovačka županija (ŽZH) neradnim danom proglasila je 25. studenoga, a po riječima predsjednika županijske vlade Zdenka Ćosića, to nije zbog Dana državnosti BiH već zbog blagdana svete Kate.

Mi smo donijeli odluku o proglašenju neradnog dana u ŽZH-u jer je taj dan blagdan svete Kate koji se obilježava u nekoliko mjesta u našoj županiji, kazao je Ćosić, navodeći kako po zakonu 25. 11. nije neradni dan.

Dodao je kako vlasti ŽZH nisu planirale nikakav program kojim bi se obilježio Dan državnosti BiH.

To je političko pitanje oko kojeg nema konsenzusa i u našoj županiji se taj dan neće obilježavati. Paradoksalno je da oni koji slave Dan državnosti sami negiraju temelje ZAVNOBiH-a, dodao je Ćosić, prenosi Jabuka.tv