Bivša voditeljica i savjetnica bivše predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović Mirjana Hrga posljednjih pola godine vrijeme provodi na Lošinju, gdje sa suprugom vodi konobu.
Iako se povukla iz aktivnog novinarstva, Mirjana često na društvenim mrežama komentira aktualnu društveno-političku situaciju, a s pratiteljima dijeli i svoja osobna iskustva, piše Index.hr
U posljednjoj objavi na Facebook profilu otkrila je da uživa promatrati posjetitelje koji dođu u konobu.
“Prije sam promatrala sugovornike pred kamerom. Sad proučavam ljude u konobi. Različito je. Ovi prvi su me se u startu bojali, pa je i pozicija bila drugačija. Sada je živa rapsodija. Ne znaju tko sam. Gledam ih kako ulaze, sjedaju, komuniciraju, naručuju. Voljela bih to snimati”, započela je Hrga.
Priznala je kako je doznala puno o vrstama ljudi i da je dvije stvari prilično sigurno raščistila.
“Vrlo su ugodni realizirani ljudi, koji su imali priliku vidjeti više od vlastitog sela. Uživaju i čine ugodu ljudima oko sebe. Prepoznaju i cijene svaki napor. Ne pokušavaju se ni na koji način istaknuti. Blagi su. Gospoda. Oduševljavaju me i gejevi. Pristojni, vječito raspoloženi, komunikativni, dragi. Divni su i mladi ljudi, pristalice mirnih mjesta. Čini mi se kao da na njihovoj decentnosti svijet ostaje. Ako opstane”, napisala je između ostalog bivša voditeljica.
Opisala je i iskustvo sa stranim turistima.
“Danas su bile dvije mlade ukrajinske obitelji. Istočni blok opasno stilom počinje šibati vrlo često preplašene i neuokvirene Zapadnjake, navikle na važnost i mogućnosti. Bili su jučer i Rumunji. Jutro su počeli uživajući i boci proseca. Nismo bili sigurni je li bilo sve u redu s naplatom putem kartice. U povratku su navratili da kažu da je sve u redu, da je zabilježena transakcija. Divan obzir”, dodala je.
“Mogla bih knjigu napisati iz konobe o tome kako se svijet, poredak i uvriježena mišljenja ruše”, zaključila je Mirjana Hrga.
Objava je prikupila preko stotinu lajkova, a jednom pratitelju se svidjela ideja o tome da Mirjana napiše knjigu pa ju je ohrabrio u komentarima.
“Napiši knjigu”, poručio je.
“Hoću. Moj život – od rata do mira. Moram samo izmijeniti likove”, odgovorila je Hrga, piše Index.hr