Namex vikend

Oprez! Pojavile se lažne novčanice od 20 KM

U Bosni i Hercegovini su se pojavile nove falsificirane novčanice od 20 KM, no iz Centralne banke kažu kako oni nisu zabilježili povećanje krivotvorina u ovim apoenima. U svakom slučaju, daju nekoliko savjeta kako razlikovati lažni od pravog novca.

U nekoliko banaka u Sarajevu postavljena su upozorenja i primjeri falsificiranih novčanica u apoenu od 20 KM. Sve falsificirane novčanice imaju isti serijski broj, pa se građanima savjetuje da obrate pozornost na njega.

Centralnoj banci Bosne i Hercegovine (CBBiH) nije zabilježeno povećanje krivotvorina u apoenu 20 KM, niti su registrirane krivotvorine 20 KM serijskog broja H10457844, kakve se nalaze na fotografiji. Međutim, oni navode da građani trebaju prijaviti policiji ako posjeduju takve novčanice.

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)