Namex vikend

Široki Brijeg i Posušje podijelili bodove na Barama

Široki Brijeg i Posušje odigrali su neriješeno danas u Čitluku rezultatom 1:1 u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Posušje je dosta bolje otvorilo utakmicu i bilo bolje u prvom poluvremenu. Gosti su zaprijetili već u trećoj minuti kada je pokušao Lučić, ali je njegov pokušaj izblokiran u posljednji trenutak.

Već u idućoj minuti na drugoj strani u šansi je bio Chinedu čiji udarac je obranio golman gostujuće momčadi.

U 16. minuti Rozić ubacuje loptu u kazneni prostor nakon čega jedan igrač Širokog čisti loptu, gosti su tražili penal smatrajući da je bilo igranja rukom, ali se glavni sudac nije oglašavao u ovoj situaciji.

Posušje prijeti tri minute kasnije. Odličan udarac Mandića, ali je vratar Širokog sjajno obranio. Isti igrač bio je u prilici i minutu kasnije kada je Posušje krenulo u kontru, no Mandić na kraju loše šutira.

Međutim, u 23. minuti nije bilo spasa za Široki. U središtu pozornosti našao se Kamenar koji fantastično pogađa iz slobodnog udarca za vodstvo Posušja rezultatom 1:0.

Dvije minute kasnije gosti su mogli udvostručiti prednost jer je Mandić bio u prilici. Iz dobre pozicije pogodio je vratnicu.

U završnici prvog poluvremena nova šansa za goste. Ponovo je u akciji bio Mandić koji šutira glavom, a lopta ide tik pored gola Širokog Brijega koji je bio neprepoznatljiv u prvom poluvremenu. Posušje prijeti i u 45. minuti preko Rozića, no ostaje 0:1.

U drugom poluvremenu Široki je igrao dosta bolje. Domaća momčad krenila je ofanzivno, a prvu priliku bilježimo u 50. minuti kada je pokušao Lukić koji nije s pet metara uspio pogoditi zbog lošeg terena.

Tri minute kasnije Posušje traži penal. U kaznenom prostoru domaćih pao je Begić, ali sudac je odmahnuo rukama i pokazao da se utakmica nastavi.

Široki Brijeg je uspio u 62. minuti da poravna na 1:1, ali je pogodak poništen zbog prekršaja nad Kolićem. No, samo minutu kasnije Široki je zaista poravnao na 1:1.

Kpan je odlično pogodio sa nekih 15-tak metara udaljenost mrežu Posušja i vratio Široki u susret. No, kada je Široki krenuo po preokret “presjekao” ih je crveni karton Lukića nakon bizarne situacije koju smo vidjeli.

Lukić je napucao loptu u reklame, a sudac mu je pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton i put ka svlačionici na šok i nevjericu igrača Širokog Brijega.

Nakon toga Posušje je ponovo bilo opasnije. U 77. minuti ponovo pokušava Mandić s 10-tak metara, ali za igrača Posušja kao da je gol danas bio začaran jer ni ovaj put nije pogodio mrežu Širokog.

Gosti su imali pritisak do samog kraja i pokušavali doći do tri boda. Igrači Posušja su u 90. minuti tražili ponovo penal smatrajući da je neko od igrača Širokog igrao rukom, no sudac je ponovo samo odmahnuo rukama.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je na semaforu ostalo 1:1, piše Sportsport.ba od kojeg smo preuzeli i fotografije.

Vrisak.info