Namex vikend

Ogromna materijalna šteta u selu Ljubetovo kod Zenice nakon potresa

Jak potres pogodio je sinoć Bosnu i Hercegovinu, a osjetio se u više gradova, priopćio je Europski mediteranski seizmološki zavod. Epicentar potresa bio je 13 kilometara sjeverno od Zenice, u središnjoj BiH, na dubini od 9 kilometara.

Prema evidenciji Centra za seizmologiju Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH, magnituda zemljotresa u hipocentru je iznosila 4,8 stupnjeva po Rihteru.

Selo Ljubetovo, u kojem su mještani pretrpjeli ogromnu materijalnu štetu, jutro nakon potresa, posjetio je gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović, koji je razgovarao s mještanima i obećao pomoć. Na lice mjesta stigli su i članovi Kriznog stožera.

Sastanak privremenog odbora za saniranje štete Kriznog stožera održao se u kući Zehrudina Ibrahimagića, predsjednika Mjesne zajednice Ljubetovo, prenosi BHRT.

Nakon procjene štete nastale nakon potresa odmah se pristupilo naručivanju crijepa i letve kako bi se sanirali oštećeni krovovi prije padalina.

Četiri ozlijeđene osobe, od kojih su dvije zadržne na liječenju u Županijskoj bolnici Zenica, kao i nekoliko oštećenih kuća u zeničkim naseljima Ljubetovo, Hece i Vranduk te oštećenja na fasadama u samom gradu, bilanca je sinoćnjeg potresa koji je u 21.43 sata pogodio Bosnu i Hercegovinu./HMS/