Hrvatski niželigaš Kustošija napravila je nevjerojatan transfer, potvrdio je Fabrizio Romano.
Romano je putem društvenih mreža istakao da je Kustošija sklopila dogovor sa njemačkim bundesligašem Leipzigom o prodaji 17-godišnjeg nogometaša Dine Klapije za ogromnih 5,2 milijuna eura.
Hrvatski trećeligaš će također dobiti 10% iznosa od Klapijine sljedeće prodaje, a Romano je dodao i da je 17-godišnji nogometaš već prošao i ljekarske preglede.
Inače, Klapija je u redove Kustošije stigao u ožujku prošle godine iz New York City FC-a. Iako su brojni klubovi bili zainteresirani za njega, odlučio je potpisati za Kustošiju uvjeren da je to najbolje za njegov razvoj.
Rođen je u Sjedinjenim Američkim Državama, roditelji su mu porijeklom iz Bosne i Hercegovine, ali u prosincu prošle godine debitirao je za kadetsku reprezentaciju Hrvatske
Klapiju je jedno vrijeme pratio i zagrebački Dinamo koji ga je prošle zime i doveo u svoje redove, no odugovlačio je oko potpisivanja profesionalnog ugovora.
Tada je, prema pisanja Indexa, na scenu stupio menadžer Andy Bara, koji je Klapiji i njegovoj obitelji predstavio projekt Kustošije i nagovorio ih da potpiše ugovor sa ovim klubom.
The post Nevjerojatan transfer hrvatskog trećeligaša: Mladog nogometaša prodali za 5,2 milijuna eura first appeared on ABCportal.info.