Ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković prokomentirao je jučerašnje presude u slučaju “Dženan Memić”. Alisa Ramić (ex Mutap) pravosnažno je osuđena na dvije i po godine zatvora, a optužena je za prikrivanje dokaza o načinu na koji je Dženan Memić 9. veljače 2016. godine zadobio ozljede od kojih je preminuo na KCUS-u.
– Alisa Mutap presuđena za prikrivanje dokaza i davanje lažnog iskaza, a svi ostali akteri oslobođeni?! – upitao je u nevjerici Konaković u svojoj objavi na društvenim mrežama.
Dao je da nam pravosuđe govori da je “Alisa sama prikrila dokaze pred očima svih tužitelja, istražitelja i policajaca i da joj nitko u tome nije pomogao?!”.
– Prvo su lažirali prometnu nesreću, pa su kao našli počinitelja. Utvrđeno je naknadno da taj “počinitelj” nije kriv i da prometne nesreće nije bilo. Sad nam kažu da nitko od režisera te bolesne farse nije kriv i da nitko iz institucija koje su ubojstvo mladića željeli prikazati kao prometnu nesreću neće odgovarati – upitao je opet Konaković.
Potcrtao je da je naše pravosuđe bolesno, korumpirano, posrnulo, nesposobno.
– Do zadnjeg se daha moramo boriti za pravednije društvo i sustav u kojem živimo. Zbog rahmetli Dženana, a i zbog sve naše djece – poručio je ministar.
Dnevnik.ba