Zanimljiv prizor dočekao je u nedjelju ujutro posjetitelje u Neumu koji su u moru mogli primijetiti jato dupina.
Čitatelj Klix.ba proslijedio je snimku koju je zabilježio jutros u ovom hercegovačkom na moru, a nesvakidašnji prizor zaintrigirao je kako njega, tako i druge koji su se našli u Neumu.
Kako se može vidjeti na snimci, nekoliko dupina izranja iz vode u neumskom zaljevu na oduševljenje promatrača.
S obzirom na to da se njihova pojava veže za velike vode, mnogi su bili iznenađeni prizorom, ali dupini u posljednjih nekoliko godina nisu tako rijedak prizor u Neumu.
Biolog Pavle Spasojević iz Mostara je ranije za Klix.ba pojasnio da se dupini kreću za plavom ribom i da ih je pojava veće količine te ribe dovela u neumski akvatorij što je zanimljivo, jer oni inače više vole boraviti u većim vodama, gdje imaju veće kanale i veću koncentraciju ribe.
Dupini žive u skupinama, poznatim po ljubaznosti i inteligenciji, a njihova pojava uvijek budi veliko zanimanje promatrača.
(www.jabuka.tv)