Urugvajski nogometaš Juan Izquierdo (27) preminuo je u bolnici nakon što je prošli tjedan doživio kolaps na terenu. Branič urugvajskog Nacionala srušio se u 84. minuti utakmice Copa Libertadores protiv Sao Paula u Brazilu. Nakon što su mu liječnici pružili prvu pomoć na terenu, hitno je prevezen u lokalnu bolnicu.
Tamo je zadržan do utorka. Na početku se činilo da će se izvući, no stanje mu se pogoršalo te je tragično preminuo. Na utakmici je doživio srčanu aritmiju, zbog čega mu do mozga nije stizalo dovoljno kisika. Stanje se pogoršavalo i liječnici nisu mogli spriječiti njegovu preranu smrt, piše ESPN.

Odgođene su sve utakmice
S najvećom tugom u srcima i šokom objavljujemo da je naš voljeni igrač Juan Izquierdo preminuo. Obitelji, prijateljima, kolegama i njegovim najmilijima izražavamo najiskreniju sućut. Žalimo zbog ovog nenadoknadivog gubitka”, stoji u priopćenju Nacionala.
Urugvajski savez je zbog ovog tragičnog događaja odgodio sve utakmice proteklog vikenda. Izquierdo je igrao za pet urugvajskih klubova – Cerro, Penarol, Wanderers, Liverpool i Nacional. Nastupao je i za meksički San Luis.
Bivši igrač Hajduka proživljava noćnu moru: Zbog dopinga neće još dugo zaigrati