Namex vikend

‘Analitičari‘ teško pogriješili o Trumpovim šansama: Najavljivali su najneizvjesnije izbore, a dobili su jednu od najuvjerljivijih pobjeda

Pennsylvaniju, Georgiju i Sjevernu Karolinu američki su mediji već proglasili njegovom, a u Michiganu, Wisconsinu, Nevadi i Arizoni mu prebrojavanje koje je već odmaklo ide u prilog. Trenutno ima i pet milijuna glasova više od Kamale Harris u narodnom glasanju, što će biti teško dostižno čak i s pristizanjem rezultata iz uvjerljivo demokratske Kalifornije. 

Trump je prije osam godina s 304 elektora pobijedio Hillary Clinton, ali je imao 2.9 milijuna glasova manje u narodnom glasanju. Uoči ovih izbora svi su analitičari i anketari najavljivali najtješnje izbore u povijesti, ali pokazalo se da su opet podcijenili Trumpa. 

Dnevnik.ba