Velež uvjerljiv protiv Širokog

Nogometaši Veleža pobijedili su Široki Brijeg rezultatom 3:1 u susretu 14. kola WWin lige BiH igranom u subotu navečer na stadionu Rođeni u Mostaru.

Velež je prvi put od 1. travnja 2022. godine pobijedio Široki Brijeg na svom stadionu. U prvom dijelu ove sezone Velež je slavio i na Pecari (0:2).

Rođene je u vodstvo fantastičnim udarcem doveo Ante Oreč u 12. minuti. Potom je uslijedio petominutni prekid utakmice zbog nedoličnog skadiranja navijača Veleža.

Na 2:0 u 20. minuti povisio je Mihael Mlinarić, a strijelac za 3:0 ponovno je bio Mlinarić u 49. minuti susreta.

Miroslav Iličić84. minuti pogodio je Veležovu mrežu za konačnih 3:1.

Susreti 14. kola Radnik – Zrinjski, Sloga – Posušje i Sloboda – Borac odgođeni su zbog lošeg vremena, a u nedjelju bi se u Gabeli trebali sastati GOŠK i Sarajevo.

Vrh ljestvici predvodi Zrinjski s 35 bodova, drugi Borac ima 32, a treće Sarajevo 31 bod. Velež je šesti sa 16 bodova koliko ima i sedmi Široki Brijeg. Na začelju su GOŠK s 4 i Sloboda s 2 boda.