Pep Guardiola, menadžer Manchester Cityja, izjavio je kako neće stati na put Kyleu Walkeru ako engleski reprezentativac odluči napustiti klub tijekom siječanjskog prijelaznog roka.
Walker nije bio u sastavu Cityja u uvjerljivoj pobjedi 8:0 protiv Salforda u trećem kolu FA Cupa, unatoč tome što je Guardiola imao samo dvojicu obrambenih igrača u početnoj postavi.
34-godišnji branič još uvijek ima 18 mjeseci ugovora s klubom, ali je prema Guardiolinim riječima, Walker u četvrtak razgovarao s direktorom Txikijem Begiristainom o mogućem odlasku.
”Prije dva dana Kyle je zamolio da istraži opcije za igranje u inozemstvu”, rekao je Guardiola.
”Ne možemo zamisliti što bi klub bio bez Kylea sve ove godine. To je nemoguće. Bio je naš desni bek koji nam je donio ono što nismo imali. No sada, iz raznih razloga, želi istražiti mogućnost igranja u drugoj zemlji u svojim posljednjim godinama”.
Na pitanje hoće li Walker dobiti dopuštenje za odlazak ako to želi, Guardiola je odgovorio:
”Naravno. No, to ne znači da će se to dogoditi jer nikad ne znate situaciju. Ali prilično sam siguran da nema nikoga u ovom poslu tko ne želi biti ovdje, a da može davati svoj maksimum”.
Guardiola je dodao kako je Walker prvi put izrazio želju za odlaskom nakon povijesnog osvajanja trostruke krune 2023. godine. Tada je Bayern München pokazao interes za Walkerom, ali nije ponudio iznos koji je City zahtijevao.
Ovoga puta takvih problema vjerojatno neće biti jer je Guardiola već započeo s osvježavanjem momčadi koja se muči u prvoj polovici sezone. Walker će vjerovatno otići Saudijsku Arabiju iako interes pokazuju velikani poput AC Milana.
City je već dogovorio transfer vrijedan 33,6 milijuna funti s francuskim Lensom za uzbekistanskog braniča Abdukodira Khusanova koji će biti prvim igrač iz Uzbekistana u Premier ligi.
Također pregovaraju s brazilskim Palmeirasom oko mladog braniča Vitora Reisa i završavaju dolazak napadača Eintracht Frankfurta Omara Marmousha.
(www.jabuka.tv | Foto: UEFA Champions League)