FIS veliki
Von der Leyen: Europska unija će uvijek pamtiti genocid u Srebrenici

Predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen započela je danas svoj službeni posjet Bosni i Hercegovini obilaskom Memorijalnog centra Srebrenica. U pratnji predsjednice Udruženja “Majke Srebrenice i Žepe” Munire Subašić, direktora Memorijalnog centra Emira Suljagića, šefa Izaslanstva EU u BiH Luigija Sorece i predsjednika Upravnog odbora Centra Hamdije Fejzića, Ursula von der Leyen odala je počast žrtvama genocida.

Von der Leyen je u objavi na platformi X na svom profilu objavila da ju je posjeta Memorijalnom centru Srebrenica duboko dirnula.

– Odala sam počast sjećanju na više od 8.300 Bošnjaka, dječaka i muškaraca, koji su ubijeni u Srebrenici prije 30 godina. Također sam odala počast majkama, suprugama i kćerima koje već tri desetljeća nose teret gubitka – istaknula je predsjednica Europske komisije. Naglasila je da je dužnost čuvati istinu i aktivno raditi na pomirenju.

– Europska unija će uvijek pamtiti genocid u Srebrenici – podvukla je ona. 

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    Široki Brijeg: Otvorene prijave za 2. sajam rukotvorina „Širokobriješka škrinja“

    Grad Široki Brijeg i Turistička zajednica Grada Širokog Brijega pozivaju sve kreativce, obrtnike, umjetnike, udruge i zaljubljenike u ručni rad da budu dio 2. sajma rukotvorina „Širokobriješka škrinja“, koji će…

    ZA 5 DANA ISTJEČE ROK ZA IMENOVANJE: Nema dogovora oko imenovanje visokog predstavnika u BiH

    Utjecajne europske države još nisu postigle dogovor sa SAD o tome tko će biti novi visoki predstavnik međunarodne zajednice za Bosnu i Hercegovinu iako se to očekivalo do kraja lipnja.…