FIS veliki
Mijatoviću oduzet mobitel, sumnja se u namještanje javnog poziva vrijednog 1,2 milijuna KM

Policijski službenici danas su, po nalogu POSKOK-a, oduzeli službeni mobitel federalnom ministru razvoja, poduzetništva i obrta te dopremijeru Vlade Federacije BiH Vojinu Mijatoviću.

Kako doznaje Večernji list, telefoni su oduzeti i Senadu Šantiću i Bojanu Laziću, vlasnicima tvrtki koje čine konzorcij koji je dobio proračunska sredstva na javnom pozivu što ga je raspisalo ministarstvo na čijem je čelu Mijatović.

Riječ je o predistražnim radnjama u predmetu koji se odnosi na kaznenu prijavu koju su protiv Mijatovića podnijeli vlasnici sarajevske IT kompanije Bloomteq.

Prema njihovim navodima, Mijatović je namjestio javni poziv vrijedan 1,2 milijuna KM u korist određene tvrtke.

Prijava je službeno podnesena nakon što je Senad Šantić, vlasnik mostarske tvrtke koja je bila dio pobjedničkog konzorcija, u podcastu Plenum izjavio kako mu je “Mijatović rekao da će za njih raspisati javni poziv”, u trenutku kada su tragali za 600 tisuća dolara potrebnih za projekt. Podnositelji prijave tvrde da je federalni ministar obećao raspisivanje poziva kako bi sredstva dobila tvrtka s kojom je bio prethodno dogovoren.

Jedna od tvrtki iz pobjedničkog konzorcija naknadno se povukla iz posla nakon što su ove informacije dospjele u javnost.

Posebno sporno u ovom javnom pozivu, o čemu je Klix.ba prvi pisao još u travnju, bilo je to što je poziv trajao svega devet dana, od čega šest radnih, iako je bilo potrebno dostaviti opsežnu dokumentaciju, kao i činjenica da su aplikacije pregledane na neradni dan.

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    ZA 5 DANA ISTJEČE ROK ZA IMENOVANJE: Nema dogovora oko imenovanje visokog predstavnika u BiH

    Utjecajne europske države još nisu postigle dogovor sa SAD o tome tko će biti novi visoki predstavnik međunarodne zajednice za Bosnu i Hercegovinu iako se to očekivalo do kraja lipnja.…

    MEĐUGORJE Na 45. obljetnicu Gospinih ukazanja tisuće hodočasnika iz 37 zemalja

    Nakon večernje svete mise na uočnicu 45. obljetnice Gospinih ukazanja, na kojoj su bili deseci tisuća hodočasnika 260 svećenika, uslijedilo je zajedničko jednosatno klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu, koje…