FIS veliki
Učenici OŠ fra Didaka Buntića osvojili prvo mjesto na natječaju Fonda za zaštitu okoliša

Učenici OŠ fra Didaka Buntića osvojili prvo mjesto na natječaju Fonda za zaštitu okoliša

Učenici IX.-og razreda, Lea Kiara Doko i Miho Bulić, uz pomoć svojih mentorica, profesorica Marijane Soldo i Marije Vasilj, sudjelovali su svojim projektom ekološke održivosti na natječaju Fonda za zaštitu okoliša.

U sklopu prijave morali su osmisliti i izraditi edukativni video na temu elektroničkog i električnog otpada (EE-otpad). O samom projektu koji je nagrađen prvim mjestom, više nam je rekla profesorica Marijana Soldo:
“Cilj videa bio je potaknuti svijest učenika i šire zajednice o važnosti pravilnog odlaganja i recikliranja EE-otpada.
Video je uključivao aktivan rad naših učenika koji su kroz praktične aktivnosti pokazali kako se stari i neispravni uređaji mogu ponovno iskoristiti u obrazovne svrhe. Učenici su sastavljali jednostavne strujne krugove, elektromagnete i elektroskope koristeći dijelove prikupljene iz odbačenih elektroničkih uređaja. Na taj su način, kroz eksperiment i istraživački rad, učili o osnovnim pojmovima električne energije te razvijali svijest o važnosti recikliranja i ponovne upotrebe materijala.
Glasovanje za najbolji video uključivalo je i interakcije na društvenim mrežama – Facebooku i Instagramu. Lajkovi i dijeljenja objava pridonosili su ukupnom broju bodova, pa su učenici, roditelji i nastavnici aktivno sudjelovali u promociji našeg školskog rada. Na taj način projekt je dobio širu vidljivost i dodatno potaknuo zajedništvo među učenicima i lokalnom zajednicom.
Zahvaljujući zajedničkom trudu, kreativnosti i velikom odazivu zajednice, naša škola osvojila je prvo mjesto! Ovaj uspjeh ponosno potvrđuje našu predanost očuvanju okoliša, timskom radu i razvoju ekološke svijesti među učenicima.
Sudjelovanje u ovom projektu bilo je dragocjeno iskustvo za sve učenike i nastavnike. Naučili smo koliko je važno odgovorno postupati s elektroničkim i električnim otpadom te koliko i mali koraci mogu doprinijeti očuvanju našeg planeta. Projekt nas je potaknuo na daljnje ekološke aktivnosti i razmišljanje o održivim rješenjima u svakodnevnom životu škole. Ponosni smo na ostvareni uspjeh i zahvalni svima koji su nas podržali na ovom putu – našim učenicima, roditeljima, kolegama i zajednici koja je prepoznala vrijednost našeg rada.”

Napomenimo i to da su danas u hotelu Mostar naši učenici i njihove mentorice primili nagradu za osvojeno 1. mjesto na ovom hvale vrijednom natječaju te su tako svojoj školi priskrbili interaktivni panel koji će svim učenicima pomoći pri njihovom obrazovanju.

Brotnjo.info čestita učenicima Lei Kiari Doko i Mihi Buliću te njihovim mentoricama, prof. Marijani Soldo i prof. Mariji Vasilj na ovom velikom uspjehu!

oscitluk.com

www.brotnjo.info 

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    Ponovno aktiviran požar na Blidinju, u gašenju sudjelovao i Air Tractor

    Požar na planini Čvrsnici ponovno je zahvatio područje Masne Luke, potvrđeno je iz Uprave civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke. Oko 1300 četvornih metara borove šume izgorjelo je na izrazito nepristupačnom terenu,…

    Uspon tvrtke iz BiH: Rade za Porsche, Ferrari i BMW i udvostručuju broj radnika

    Gradonačelnik Dervente Igor Žunić s predstavnicima Gospodarske komore Republike Srpske posjetio je kompaniju Mubea Carbo Tech, među čijim kupcima nalaze se renomirani proizvođači automobila luksuzne klase, poput Porschea, Ferrarija, BMW-a…