FIS veliki
Dolar pao na najnižu razinu od veljače 2022. Trump: “Dolaru ide odlično”

Američki dolar pao je u utorak za 1,3 %, najviše od prošlog travnja, nakon što je predsjednik Donald Trump odbio reći da je valuta previše pala.

U razgovoru s novinarima tijekom posjeta Iowi kako bi promovirao svoj ekonomski rekord, Trumpa su pitali je li zadovoljan trenutnom vrijednošću dolara i misli li da je previše pao nakon što je pao za 10 % u protekloj godini.

Mislim da je to sjajno, rekao je Trump o slabijem dolaru.

Mislim na vrijednost dolara, pogledajte posao koji radimo. Ne, dolaru ide odlično. Znate, vrlo je zanimljivo, ako pogledate Kinu ili Japan, prije sam se s njima žestoko borio jer su uvijek htjeli devalvirati svoj jen… znate to, jen i juan, i oni bi ga uvijek htjeli devalvirati. Devalviraju, devalviraju, devalviraju. A ja sam rekao: “Nije fer”. Devalviraju, jer je teško konkurirati kada oni devalviraju.“

Indeks dolara, koji prati američku valutu u odnosu na šest vodećih trgovinskih partnera (ali ne i Kinu), pao je najviše u jednom danu od prošlog 10. travnja, kada je pao za gotovo 2 % usred rastućih trgovinskih sporova i američkih prijetnji nametanjem carine od 145 % Kini, prenosi SEEbiz. Istog dana, S&P 500 pao je za 3,5 %, a Nasdaq Composite za 4,3 %, prenosi Biznis.ba.

U utorak je dolar također pao na najnižu razinu od veljače 2022.

(www.jabuka.tv | Foto: Freepik/ilustracija)

The post Dolar pao na najnižu razinu od veljače 2022. Trump: “Dolaru ide odlično” first appeared on Jabuka.tv.

Dolar pao na najnižu razinu od veljače 2022. Trump: “Dolaru ide odlično”

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    SŠ DR. FRA SLAVKA BARBARIĆA Obavijest o drugom upisnom roku za školsku 2026./2027. godinu

    Obavještavaju se učenici i roditelji da je Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta HNŽ/K donijelo Odluku o kriterijima za upis u drugom upisnom roku redovitih učenika u prvi razred srednjih…

    Općina Posušje započela izradu Lokalnog ekološkog akcijskog plana za razdoblje 2027.–2037.

    Općina Posušje započela je aktivnosti na izradi Lokalnog ekološkog akcijskog plana (LEAP) za razdoblje 2027.–2037., strateškog dokumenta koji će definirati smjernice i mjere za zaštitu okoliša te održivo upravljanje prirodnim…