U cilju jačanja sustava civilne zaštite Grada Mostara, u utorak je izvršena primopredaja novog teretnog vozila koje je nabavila Civilna zaštita Grada Mostara.
Osim ovog vozila, Grad Mostar je u sklopu obveznih i kontinuiranih aktivnosti opremanja službi zaštite i spašavanja nabavio i tri nova radna stroja: mini damper, mini bager i valjak.
Iz Grada navode kako su vozilo i radni strojevi nabavljeni za opremanje Službe zaštite i spašavanja za čistoću i asanaciju terena, koja je oformljena u J.P. Komunalno d.o.o. Mostar.
Istaknuto je kako je ovom nabavkom Služba za čistoću i asanaciju terena povećala spremnost za obavljanje poslova zaštite i spašavanja koji su utvrđeni za fazu spašavanja, fazu otklanjanja i saniranja posljedica, kao i pružanja pomoći u slučajevima prirodne ili druge nesreće.
Grad Mostar nastavlja kontinuirano opremanje gradskih službi zaštite i spašavanja, na temelju iskazanih stvarnih potreba službi, kako bi što bolje i kvalitetnije obavljali svoje zadatke, jer je sigurnost građana prioritet, a svaka nova oprema i ulaganje u službe zaštite i spašavanja pridonosi njihovoj učinkovitosti, navodi se u priopćenju.
(www.jabuka.tv)
The post Jačanje Civilne zaštite Mostar: Nabavljena nova vozila i strojevi za hitne intervencije first appeared on Jabuka.tv.










