FIS veliki
Kraj čekanju: Dva nova MRI uređaja stižu u Travnik i Novu Bilu!

Pacijenti u Središnjoj Bosni uskoro će imati na raspolaganju dva nova uređaja za magnetnu rezonancu u bolnicama u Travniku i Novoj Biloj, čime se okončava višegodišnja procedura nabave. Očekuje se da će uređaji biti u punoj funkciji unutar mjesec dana, značajno unapređujući dijagnostičke kapacitete u županiji.

Kako je potvrdio resorni ministar Anto Matić, uređaji su već instalirani u bolnicama, a trenutno je u tijeku intenzivna obuka zaposlenika. Ova faza obuke predviđena je da traje najduže mjesec dana. Nakon toga, ključni korak bit će ishođenje dozvole od federalnog Ministarstva zdravstva za korištenje ovih medicinskih aparata.

Ministar Matić je pojasnio proceduru, navodeći da bolnice trebaju hitno, najkasnije sutra, poslati zahtjev federalnom ministarstvu. Nakon zaprimanja zahtjeva, povjerenstvo će izaći na teren kako bi provjerilo usklađenost i dalo suglasnost za početak rada uređaja.

Na nedavnoj sjednici Vlade Srednjobosanske županije (ŽSB), usvojena je odluka o plaćanju nabavljenih uređaja, a sredstva će biti transferirana bolnicama. Premijer ŽSB-a Tahir Lendo izrazio je veliko zadovoljstvo konačnim završetkom ove procedure.

Lendo je istaknuo da Vlada ŽSB-a neće stati samo na ovoj nabavi, već planira nastaviti s ulaganjima u zdravstveni sektor. Najavljena su daljnja ulaganja u opremu, ljudstvo i specijalizacije, s ciljem podizanja standarda usluge za pacijente u cijeloj županiji.

Kraj čekanju: Dva nova MRI uređaja stižu u Travnik i Novu Bilu!

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    Nagradna igra: Ema Karačić osvojila ulaznice za ‘DE GAULLE’!

    Ema Karačić proglašena je sretnom dobitnicom dvije ulaznice za film “DE GAULLE: U SJENI OTPORA”, osvojene u nagradnoj igri organiziranoj u suradnji s kinom CineStar. Ulaznice se mogu iskoristiti u…

    Drama u Konjicu: GSS Prenj evakuirao teško ozlijeđenu Čehinju

    Češka državljanka s teškim tjelesnim ozljedama uspješno je evakuirana s nepristupačnog terena u blizini Konjica nakon nesreće na enduro motociklu. Akciju spašavanja, koju je vodila Gorska služba spašavanja (GSS) Prenj,…