Grad Široki Brijeg osigurao je 300.441,31 KM za projekt sanacije Puringajske ulice, čime se nastavlja ulaganje u lokalnu cestovnu infrastrukturu.
Grad Široki Brijeg potpisao je ugovor o dodjeli sredstava za projekt “Sanacija Puringajske ulice”, vrijedan 300.441,31 KM.
Ugovor su danas u zgradi Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Mostaru potpisali gradonačelnik Ivo Pavković i federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić.
Sredstva su osigurana u okviru Programa utroška sredstava “Kapitalni transferi drugim razinama vlasti i fondovima”.
Ugovore potpisala 83 korisnika
Uz Grad Široki Brijeg, ugovore su potpisala još 82 korisnika iz svih deset županija u Federaciji BiH.
Za unaprjeđenje cestovne infrastrukture u Proračunu Federacije BiH osiguran je ukupno 21 milijun KM. Od toga je 8 milijuna KM namijenjeno regionalnim cestama, a približno 13 milijuna KM lokalnim cestama.
Pavković: Projekt će poboljšati sigurnost i prometnu povezanost
Gradonačelnik Ivo Pavković istaknuo je kako je sanacija Puringajske ulice dio planiranih ulaganja u prometnu infrastrukturu Širokog Brijega.
Ovaj projekt je nastavak strateškog ulaganja u prometnu infrastrukturu našeg grada. Sanacija Puringajske ulice poboljšat će sigurnost i kvalitetu prometne povezanosti za sve naše građane, a ujedno će doprinijeti i rasterećenju prometa u užem središtu grada, istaknuo je Pavković.
Nastavak ulaganja u lokalne ceste
Federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić naglasila je kako su povratne informacije korisnika sredstava važne za daljnje unaprjeđenje programa.
Pozvala je korisnike da dijele prijedloge, iskustva i sugestije kako bi provedba infrastrukturnih projekata bila što učinkovitija.
Potpisivanjem ugovora Grad Široki Brijeg nastavlja planirano unaprjeđenje lokalne cestovne infrastrukture, s naglaskom na sigurnost prometa i bolju povezanost gradskih naselja.
(www.jabuka.tv | Foto: Grad Široki Brijeg)
The post Široki Brijeg osigurao više od 300.000 KM za sanaciju Puringajske ulice first appeared on Jabuka.tv.










