FIS veliki
Naređena evakuacija stanovnika Mostara koji žive u blizini Uborka

Na jutros održanoj sjednici Krizbog stožera Grada Mostara donesena je odluka o evakuaciji stanovništva koje živi u blizini deponije Uborak. Ova odluka je usvojena nakon što je ponovo izbio požar na deponiji. Prema istoj odluci, evakuirano stanovništvo će biti smješteno u prihvatni centar Salakovac.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić je nakon sastanka Kriznog stožera rekao kako je novi požar podmetnut, te je pozvao MUP HNŽ-a i Tužiteljstvo da se uključuje u ovaj slučaj.

-Građani se koriste u političke svrhe. Nemoguće je šta se radi – rekao je Kordić.

USKORO OPŠIRNIJE!

Naređena evakuacija stanovnika Mostara koji žive u blizini Uborka

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    Iz prošlosti Širokog Brijega: Problemi s otpadom na ulicama grada 1990.

    Opis: Smeće na ulicama U LIŠTICI – Smeće na ulicama Možda su Lištičani već navikli na ovake prizore s naše fotografije, ali ostaje istina zaista ružna slika u središtu mjesta.…

    Priča o Gruđaninu i Imoćaninu s puta prema Međugorju dirnula mnoge

    Jedna mala, ali snažna ljudska gesta obilježila je put prema Međugorju, a priču je na društvenim mrežama podijelila novinarka Antonela Marinović Musa iz Ljubuškog, piše Medjugorje-info.com Kako je navela u…