Na jutros održanoj sjednici Krizbog stožera Grada Mostara donesena je odluka o evakuaciji stanovništva koje živi u blizini deponije Uborak. Ova odluka je usvojena nakon što je ponovo izbio požar na deponiji. Prema istoj odluci, evakuirano stanovništvo će biti smješteno u prihvatni centar Salakovac.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić je nakon sastanka Kriznog stožera rekao kako je novi požar podmetnut, te je pozvao MUP HNŽ-a i Tužiteljstvo da se uključuje u ovaj slučaj.
-Građani se koriste u političke svrhe. Nemoguće je šta se radi – rekao je Kordić.
USKORO OPŠIRNIJE!









