Na Mostarskom blatu ovog vikenda dogodila se prava priča o zajedništvu i ljubavi prema rodnom kraju.
Dobrovoljna vatrogasna društva Jare i DVD Uzarići, uz pomoć mještana te prijatelja iz Ribolovnog sportskog društva, udružili su snage kako bi obnovili kupalište koje je nekada bilo središte druženja i radosti.
Preko 65 ljudi sudjelovalo je u akciji, a rezultat je kupalište koje ponovno izgleda „moćno kao prije 30 godina“.
Organizatori su zahvalili svima koji su odvojili svoje vrijeme i energiju, ističući da su upravo ljudi „žila kucavica našega blata“.
Posebna zahvala upućena je Marinu Zovki, tvrtki DUGA d.o.o., te poduzeću Zelenika, koji su svojim doprinosom dodatno osnažili ovu inicijativu.
Najveća vrijednost akcije, kako poručuju iz DVD Uzarići, jest činjenica da je kupalište vraćeno djeci i mladima, čime se osigurava da i nove generacije imaju mjesto za druženje i uživanje u prirodi.
Sljedeće okupljanje najavljeno je za dvije subote, kada će se zajednica ponovno okupiti na istom mjestu kako bi nastavila graditi i čuvati ono što ih povezuje.
Vrisak.info/Foto: DVD Uzarići










