Policija Zeničko-dobojske županije uhitila je muškarca zbog sumnje da je početkom srpnja na području Olova silovao 15-godišnju djevojku. Maloljetnica je pronađena bosa i izbezumljena kako trči pored šume u večernjim satima, nakon što je, prema neslužbenim informacijama, bila žrtva stravičnog čina.
Prema navodima bosanskohercegovačkih medija, riječ je o djevojci koja je pobjegla iz doma s područja Prijedora i navodno je bila korisnica Ustanove Hum. Kobnog dana je, kako se doznaje, s još dvije djevojčice, na njihov nagovor, otišla u selo Kamensko gdje su bile u društvu mladića i konzumirale alkohol. Neslužbeno, za silovanje se sumnjiči 29-godišnji mladić.
Djevojčici je osumnjičeni, navodno, zaprijetio smrću ako progovori o događaju, a majka jedne od djevojčica ju je potom pretukla. Liječničkim pregledom i uzimanjem brisa utvrđeno je da je petnaestogodišnjakinja imala spolni odnos. Pronađena je u hlačicama i majici, bosa, izbezumljena i trčala je pored šume.
Iz Ministarstva unutarnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona potvrdili su uhićenje jedne osobe zbog postojanja osnova sumnje da je počinila kazneno djelo spolne zlouporabe djeteta starijeg od 15 godina, u skladu s Kaznenim zakonom Federacije BiH. Nakon dovršetka kriminalističkog istraživanja, policija će Tužiteljstvu dostaviti izvješće o prikupljenim dokazima.
O slučaju se oglasio i Centar za socijalni rad Prijedor, istaknuvši da zbog zakonske obveze zaštite privatnosti korisnika i činjenice da je riječ o maloljetnoj osobi ne može komentirati pojedinačne slučajeve.











