S porastom temperatura sve su češće dojave o zmijama u dvorištima, vrtovima, podrumima i drugim objektima. Iako većina vrsta koje susrećemo nije otrovna, njihov dolazak u neposrednu blizinu kuće svakako izaziva nelagodu. Pravilnim održavanjem okućnice i primjenom odgovarajućih repelenata može se znatno smanjiti mogućnost njihova pojavljivanja.
Važno je naglasiti da zmije najčešće ne dolaze zbog ljudi, nego u potrazi za hranom i zaklonom. Miševi i štakori posebno ih privlače, zbog čega ih češće susrećemo u podrumima, skladištima, šupama i zapuštenim dijelovima okućnice. Zato je prvi korak prevencije redovito košenje trave, uklanjanje hrpa granja i otpada te suzbijanje glodavaca.
STOPER asortiman potražite u Sjemenarni i u svim bolje oskrbljenim trgovinama u BiH.
STOPER stvara zaštitnu barijeru
Za dodatnu zaštitu mogu se koristiti STOPER repelenti za zmije u obliku granula ili kuglica.
Granule su tretirane prirodnim esencijalnim uljima čiji miris odbija zmije i druge gmižuće organizme. Nanose se tako da se napravi zaštitna traka širine 15 cm do 20 cm iz smjera iz kojeg se očekuje dolazak zmija. Učinak traje približno 15 do 20 dana, dok je nakon obilnije kiše ili navodnjavanja tretman potrebno ponoviti.
Akcija u Sjemenarna agrocentrima
STOPER kuglice također se temelje na prirodnim uljima, a postavljaju se na međusobnoj udaljenosti od približno jednog do dva metra, stvarajući mirisnu barijeru od koje bježe zmije.
Gdje ih možemo koristiti?
Repelenti su praktični za okućnice, travnjake, vrtove, plastenike, terase, usjeve i kampove. Kao dodatna mogućnost dostupni su i solarni rastjerivači koji djeluju pomoću vibracija.
Za više informacija o zaštiti prostora od zmija i drugih gmazova obratite se Sjemenarninoj Agro Podršci na 063/700-700.












