Hrvatska demokratska zajednica BiH i koalicija predvođena ovom strankom predala je jučer kandidacijske liste za predstojeće lokalne izbore, za ukupno 23 jedinice lokalne samouprave, među kojima je i Ljubuški.
Kandidat za gradonačelnika grada Ljubuški ispred ove stranke je Vedran Markotić, a nositelj liste za Gradsko vijeće je Tihomir Kvesić.
Lista koju je HDZ BiH stavio pred birače, s 30 kandidata, ravnomjerno je zastupila cijelo područje Ljubuškog.
Na njoj se nalaze liječnici, ekonomisti, inženjeri građevine, pravnici, profesori…
Zastupljene su brojne struke i profili obrazovanja.
Naravno, to nije presudno za sudjelovanje u radu Općinskoga vijeća, ali samo govori o širini liste koju je ponudio HDZ BiH biračima u Ljubuškom na predstojećim izborima. Podsjećamo, Lokalni izbori u BiH trebali bi biti održani u nedjelju 15. studenoga 2020. godine.
Na listi za Gradsko vijeće Ljubuški se nalaze slijedeći kandidati:
- Tihomir Kvesić
- Mirjana Džajić
- Lujo Barbarić
- Željko Keža
- Antonela Luburić
- Ivica Kraljević
- Domagoj Zadro
- Ružica Mikulić
- Anita Vučić
- Ante Ereš
- Milana Mišetić
- Ivan Planinić
- Ana Kraljević
- Anđelko Čolak
- Igor Vukojević
- Mladenka Bebek
- Milenko Dropuljić
- Ružica Jelčić
- Stojan Boras
- Drago Ereš
- Zdravka Ilić
- Edvard Bebić
- Marjana Mucić
- Mile Pilatić
- Ante Petrović
- Dragica Primorac
- Miro Ćutuk
- Veronika Vasilj
- Miro Grgić
- Ivan Zelić