Namex vikend

ŠPIRIĆ: Moramo raditi s Bošnjacima i Hrvatima kako bi zakon bio pozitivno ocijenjen

Predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Nikola Špirić izjavio je da ovaj dom zaprimio Prijedlog zakona o Ustavnom sudu BiH, čiji je predlagač izaslanik u Domu naroda Želimir Nešković iz SDS-a.

On je naveo da je prijedlog ovog zakona zaprimljen jučer i da je u tijeku njegova analiza.

– Mi ćemo podržati proceduru, ali moramo raditi i s ostalim partnerima – Bošnjacima i Hrvatima kako bi taj zakon bio pozitivno ocijenjen i u konačnici usvojen – istaknuo je Špirić za Srnu.

Dodao je da na tome dugo insistira SNSD i da na ovaj način šalje poruku da se razlikuju od politike SDS-a.

– Na tako složenim zakonima, kao što je zakon o Ustavnom sudu, moramo nastupiti zajedno, ali takvo njihovo lice bih volio vidjeti i u Narodnoj skupštini Republike Srpske, kada se radi o izazovima koji žele rješavati SNSD sa svojim partnerima – rekao je Špirić, koji je potpredsjednik SNSD-a.

Prema njegovim riječima, razgovarat će se, podržati procedura i vidjeti na koji način će se odnositi ostali partneri prema ovom prijedlogu zakona.

– U svakom slučaju, to je zakon na kome moramo biti zajedno. To od nas traži i javnost u Repubici Srpskoj – zaključio je Špirić./HMS/