FIS veliki
Plenković u Banja Luci najavio nastavak potpore Hrvatima u RS-u i BiH

Premijer Republike Hrvatske, Andrej Plenković, u službenom je posjetu Banja Luci, gdje je sudjelovao u nekoliko važnih događanja. Posjet je započeo dolaskom u Samostan Marija Zvijezda, gdje je zajedno s mons. Željkom Majićem, biskupom banjolučkim, obišao izložbu sakralne umjetnosti „Riznica Opatije Marija Zvijezda“. Premijer Plenković pohvalio je izložene artefakte, naglasivši da se mogu mjeriti s najbogatijim riznicama europskih katedrala. Također je zahvalio Banjolučkoj biskupiji na predanosti očuvanju kulturno-povijesnog blaga. 

„Naša Vlada nastavlja pružati potporu projektima Banjolučke biskupije, koji su od strateške važnosti za Hrvate izvan Hrvatske u BiH. I u budućnosti ćemo biti predani partnerstvu s Bosnom i Hercegovinom, na europskom putu, u razvoju gospodarske suradnje i očuvanju kulturne baštine“, istaknuo je premijer Plenković.

Nakon obilaska izložbe, premijer je sudjelovao u svečanosti polaganja kamena temeljca za Studentsko-kulturni pastoralni centar u Banja Luci. Posjet je završen susretom dvaju HDZ-ova – HDZ-a Republike Hrvatske i HDZ-a BiH, koji su se sastali u Samostanu Petrićevac kako bi razgovarali o daljnjoj suradnji i zajedničkim projektima.

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    Široki Brijeg: U prvoj akciji darivanja krvi u SMT Mepasu prikupljene 32 doze krvi

    U SMT Mepasu u Širokom Brijegu, u četvrtak 25. lipnja 2026. godine, održana je akcija dobrovoljnog darivanja krvi za djelatnike i posjetitelje prodajnog centra, u kojoj su prikupljene 32 doze…

    45 godina od početka ukazanja u Međugorju: Poruka je i dalje ista!

    Točno 45 godina nakon prvih Gospinih ukazanja Međugorje je ponovno ispunjeno desecima tisuća hodočasnika iz cijelog svijeta. Procjenjuje se da je ovo hercegovačko svetište od 1981. godine posjetilo više od…