FIS veliki
BILETIĆ POLJE Obilazak završenih radova na rehabilitaciji priključne ceste

Županijski ministar prometa i veza Ivo Bevanda obišao je danas izvedene radove na rehabilitaciji priključne ceste u Biletić Polju, zajedno s Tomislavom Martinovićem, predsjedateljem Doma naroda Parlamenta FBiH, Marinom Radišićem, načelnikom Općine Čitluk, te Miroslavom Bevandom, predsjednikom MZ Biletići.

BILETIĆ POLJE Obilazak završenih radova na rehabilitaciji priključne ceste
Foto: Događajnica

Radovi, ukupne vrijednosti od oko 220.000 KM, realizirani su prema ovogodišnjem Planu i programu Uprave za ceste Ministarstva prometa i veza HNŽ, koji je prethodno usvojila Vlada HNŽ-a.

Rehabilitacija je obuhvatila ključne zahvate za sigurnije i protočnije prometovanje:

  • proširenje kolnika s tri na pet metara širine na dionici dugoj oko 900 metara,
  • ugradnju novog asfaltnog zastora na cijeloj dionici,
  • izgradnju armirano-betonskog potpornog zida u blizini mjesne crkve.

Ministar Bevanda naglasio je značaj ove prometnice, ističući njezinu frekventnost i povezanost:

“Svi smo svjesni važnosti ove ceste koja, osim što je priključna na regionalnu cestu, povezuje Općinu Čitluk i Grad Čapljinu. Podsjećam i na sredstva koja smo prošle godine doznačili za dionicu kroz Krućeviće, koja je sastavni dio ove trase.”

Ovim zahvatom stanovnici Biletić Polja i okolnih mjesta dobili su sigurniju i funkcionalniju cestu, što dodatno doprinosi boljoj povezanosti i kvaliteti prometne infrastrukture na području Brotnja.

Foto: Događajnica

Izvor: citluk.ba

www.brotnjo.ba

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    SŠ DR. FRA SLAVKA BARBARIĆA Obavijest o drugom upisnom roku za školsku 2026./2027. godinu

    Obavještavaju se učenici i roditelji da je Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta HNŽ/K donijelo Odluku o kriterijima za upis u drugom upisnom roku redovitih učenika u prvi razred srednjih…

    Općina Posušje započela izradu Lokalnog ekološkog akcijskog plana za razdoblje 2027.–2037.

    Općina Posušje započela je aktivnosti na izradi Lokalnog ekološkog akcijskog plana (LEAP) za razdoblje 2027.–2037., strateškog dokumenta koji će definirati smjernice i mjere za zaštitu okoliša te održivo upravljanje prirodnim…