Povjerenstvo za izbor i imenovanja Skupštine Hercegbosanske županije objavljuje Javni oglas za izbor i imenovanje članova Neovisnog odbora za izbor i reviziju.
Kako bi se osigurala nepristrana, objektivna, kvalitetna i zakonita procedura imenovanja policijskog komesara, lišena svakog političkog utjecaja, osniva se Neovisni odbor za izbor i reviziju koji će omogućiti da za policijskog komesara budu predloženi najkvalitetniji kandidati, kao i osiguranje stručnog, objektivnog i nepristranog praćenja rada policijskog komesara i obavljanje drugih poslova utvrđenih Zakonom o unutarnjim poslovima.
Članovi Neovisnog odbora za izbor i reviziju biraju se iz reda stručnjaka iz oblasti pravnih, kriminalističkih ili drugih društvenih ili prirodnih znanosti.
Najmanje dva člana Odbora moraju biti diplomirani pravnici ili imati završen prvi ciklus visokog obrazovanja po Bolonjskom sustavu studiranja pravnog smjera, a koje se vrednuje s najmanje 240 ECTS bodova.
Temeljni zadaci Neovisnog odbora, uvjeti koje kandidati trebaju ispunjavati i ostale informacije mogu se pronaći u privitku.
Tomislavcity/ Skupština HBŽ