Dječji vrtić Ljubuški ove godine slavi 50 godina rada, pola stoljeća ispunjeno dječjim smijehom, prvim prijateljstvima, crtežima na papiru i uspomenama koje su obilježile generacije Ljubušaka.
Obljetnica, kako ističe ravnateljica spomenutog vrtića Ana Bubalo, nije samo podsjetnik na dugu tradiciju, nego i prilika za zahvalu svima koji svakodnevno sudjeluju u životu vrtića, piše Fena.
“To je priča koju već 50 godina pričamo kroz dječje zagrljaje, crteže, priče, osmijehe i rad naših djelatnika. Ponosni smo što kroz ovaj mjesec organiziramo niz aktivnosti usmjerenih na obilježavanje rođendana vrtić”, kazala je Bubalo.
Ravnateljica je dodala kako vrtić nosi ime Grada Ljubuškog te da su sve aktivnosti tijekom veljače usmjerene na upoznavanje djece s ljepotama i posebnostima njihovog grada.
Kroz različite sadržaje najmlađi uče što Ljubuški nudi i zbog čega je jedinstven.
Humanost u znaku obljetnice
Obilježavanje 50. godišnjice, naglasila je, posebno je i zahvalnica djeci koja pohađaju vrtić te djelatnicima koji se o njima brinu s ljubavlju.
“Posebna hvala ide i roditeljima, našim najvećim partnerima, koji sudjeluju u svim aktivnostima. Velika zahvalnost upućena je i osnivaču gradu Ljubuški, te gradonačelniku Vedranu Markoviću, koji podržava sve aktivnosti i kontinuirano ulaže u predškolski odgoj”, dodala je ravnateljica.
Veljača je započela i u znaku humanosti. Organizirana je akcija darivanja krvi za roditelje, kojoj se odazvao velik broj sudionika, a potom i simbolična razmjena darova među djecom.
“Time smo, kroz darivanje krvi, dragocjene za spašavanje života, dali primjer pomoći drugima i pokazali djeci važnost humanosti i solidarnosti”, istaknula je Bubalo.
Po njezinim riječima, organizirali su akciju darivanja u kojoj su djeca zamotala svoje poklone, donijela ih u vrtić i međusobno razmjenjivala po skupinama, učeći vrijednost zajedništva i darivanja.
Tri lokacije i oko 300 djece
Od ove pedagoške godine vrtić djeluje na tri lokacije: u središnjem objektu u gradu, te u Podružnici sv. Ante i Podružnici Vitina. U njima trenutno boravi oko 300 djece, a u svakoj odgojnoj skupini rade po dva odgajatelja.
Dječji vrtić Ljubuški jedan je od vrtića u BiH s najnižom cijenom boravka. Jaslički uzrast iznosi 150 maraka, a vrtićki 140 maraka, što omogućava većem broju roditelja da upišu svoju djecu, kazala je ravnateljica.
Ravnateljica je najavila i program središnje proslave rođendana.
“Trenutno se pripremamo za predstavu koja će biti središnji dio proslave, tijekom koje ćemo kroz pjesmice i recitacije čestitati vrtiću rođendan. Neizostavno je i rezanje torte, uključujući posebnu tortu pripremljenu za djecu, kako bismo rođendan proslavili na pravi način. Nakon toga planiramo i zajedničku tribinu za roditelje s edukativnim predavanjem”, zaključila je Bubalo.
Inače, Dječji vrtić Ljubuški osnovan je 1976. godine u sklopu Centra za socijalni rad, a bio je za te prilike suvremeno opremljen i potpuno je zadovoljavao nesmetano odvijanje predškolskog odgoja.
Vrisak.info












