Širokobriježanka Petra Kraljević koja se nalazi u Izraelu ponovno se u ponedjeljak javila u informativnim emisijama HRT-a te podijelila novosti oko situacije u zemlji, uz poziv hrvatskom veleposlanstvu i Ministarstvu vanjskih poslova da se dodatno angažira oko izvlačenja hrvatskih državljana.
U Izraelu je na snazi izvanredno stanje nakon napada ove zemlje i SAD-a na Iran, koji sada uzvraća napade i gađa ciljeve u Izraelu i zaljevskim zemljama u kojima se nalaze američke vojne baze.
U Izraelu se, prema posljednjim informacijama, nalazi 15-ak hrvatskih državljana, a među njima je i Širokobriježanka Petra Kraljević.
Noć je protekla u redu, iako je sinoć bio jači napad na Jeruzalem, što je već unijelo nemir kod nas koji smo ovdje. Ostatak večeri je bio lagan, iako su nas ujutro opet dočekale dvije zračne uzbune i trčanje u sklonište.
Molili bi Veleposlanstvo i Ministarstvo vanjskih poslova da se malo angažiraju u izvlačenju nas iz ove zemlje jer se više ne osjećamo sigurno, kazala je Petra Kraljević u izjavi za HRT.
Zračni prostor zatvoren je najmanje do srijede, a ranije je objavljeno da Ministarstvo vanjskih poslova radi na osiguravanju izlaska svojih državljana iz Izraela.
U sve se uključilo i Ministarstvo turizma Izraela koje radi na osiguravanju koridora za strane državljane, najvjerojatnije preko Egipta.
Širokobriježanka iz Jeruzalema: “Uzdamo se u Boga da ćemo sretno doći kući”
(www.jabuka.tv)
The post Širokobriježanka iz Izraela poslala apel Ministarstvu: “Više se ne osjećamo toliko sigurno” first appeared on Jabuka.tv.












