Namex vikend

Do nesreće na trajektu “Lastovo” došlo je uslijed pada rampe

Tragična pogibija trojice pomoraca u Malom Lošinju i dalje se istražuje. Vođa stroja i dva kormilara Jadrolinijina trajekta “Lastovo” poginuli su kada se na njih srušila ulazna rampa trajekta, a jedan je teško ozlijeđen i helikopterom prevezen u riječku bolnicu. Na Lošinju je proglašena trodnevna žalost. Na svim brodovima Jadrolinije zastave su spuštene na pola koplja.

ždo: Do nesreće na trajektu Lastovo došlo je uslijed pada rampe koja služi za ulazak vozila na trajekt

Zamjenik županijske državne odvjetnice u Županijskom državnom odvjetništvu u Rijeci je, uz policijske službenike Policijske uprave primorsko-goranske, inspektora za zaštitu na radu i predstavnike Lučke kapetanije proveo očevid u trajektnoj luci na Malom Lošinju.

Iz do sada prikupljenih podataka proizlazi kako je do nesreće na trajektu “Lastovo” došlo uslijed pada rampe koja služi za ulazak vozila na trajekt, a ispod koje su se u tom trenutku nalazila dvojica kormilara i vođa stroja te prvi časnik palube koji su obavljali pregled rampe.

Županijsko državno odvjetništvo u Rijeci će tijekom dana izdati potrebne naloge kako bi se provođenjem daljnjih izvida i dokaznih radnji utvrdile sve okolnosti nesreće i s istim ciljem zatražiti izvješća drugih nadležnih državnih tijela i službi.

Sindikat pomoraca Jadrolinije odbacio nagađanja o ljudskoj pogrešci

O strašnoj nesreći oglasio se i sindikat pomoraca Jadrolinije. S obzirom na to da je istraga još u tijeku, nisu htjeli komentirati što je sve moglo poći po zlu, ali su oštro odbacili neka medijska nagađanja da bi mogla biti riječ o ljudskoj pogrešci.

Upozorili su na starost Jadrolinijine flote i istaknuli da su se sa zahtjevima za nove brodove i veću sigurnost već nekoliko puta obraćali resornom ministarstvu, javlja HRT.

Vrisak.info