U dijelu ždrijeba Svjetskog rukometnog prvenstva u kojem su se skupine G i H stopile u skupinu IV u drugom krugu zasad je najbolji Island.
Četiri utakmice, četiri pobjede, od toga dvije protiv respektabilnih reprezentacija poput Slovenije i Egipta jasan su znak upozorenja Hrvatskoj uoči utakmice u petak koja će biti ključna.
Islandski stroj na ovom Svjetskom prvenstvu melje sve pred sobom, a njihov izbornik spušta loptu na zemlju.
Odličan nastup opet, drugi put u dva dana smo odigrali dobru utakmicu i imali vrhunskog vratara. Dva jako značajna boda za nas, a ono što mi je posebno drago je da moji igrači igraju jako pametni, izjavio je Snorri Gudjonsson i okrenuo se utakmici s Hrvatskom:
Moramo napraviti pravu pripremu, Hrvatska je bez obzira na poraz od Egipta odlična i bit će to još jedan pravi test za nas.
Gudjonsson je otkrio da su on i hrvatski izbornik Dagur Sigurdsson jako dobri prijatelji:
Poznajemo se jako dugo, ali neću se pripremati na način da igram protiv Dagura nego da igram protiv Hrvatske. Iza nas su dvije fizički jake utakmice, međutim mi smo u dobroj formi i imam vjere da ćemo tako i nastaviti, zaključio je.
(www.jabuka.tv | Foto: X)