FIS veliki
Osnovna škola fra Didaka Buntića uvodi potpunu zabranu donošenja mobitela i ostalih digitalnih uređaja u Školu

Školski odbor Osnovne škole fra Didaka Buntića je 16. ožujka 2026. godine, a na prijedlog Učiteljskog vijeća i u suradnji s Vijećem roditelja Škole, jednoglasno donio odluku za učenike Škole o potpunoj zabrani unošenja mobitela i ostalih digitalnih uređaja u prostorije Škole.

Shodno tome, Školski odbor je pristupio usvajanju novog Kućnog reda Škole, kao i izmjenama i dopunama Pravilnika o pedagoškim mjerama dana 27. travnja 2026. godine. Zabranom su obuhvaćeni svi učenici, osim onih kojima je pametni telefon potreban iz zdravstvenih razloga koji se dokazuju potvrdom zdravstvenih ustanova.

Novim Kućnim redom se također učenicima zabranjuje šminkanje, bojanje kose, lakiranje noktiju, unošenje i konzumiranje energetskih i alkoholnih pića, kao i različitih opojnih sredstava (cigarete, elektronske cigarete) pretijesna i nepristojna odjeća koja ne priliči dječjem uzrastu.

Cilj ovih zabrana je poticanje socijalnih interakcija među djecom i mladima na zdrav i društveno prihvatljiv način. “Neka djeca budu i ostanu što duže djeca, zdrava, opuštena i neopterećena digitalnim sadržajima koji im kradu najljepše dane djetinjstva”, poruka je učitelja i Uprave Škole.

Odluka Škole stupa na snagu u ponedjeljak, 4. svibnja 2026. godine.

Kućni red Škole će biti dostupan na službenoj web stranici Škole.

www.brotnjo.info

Osnovna škola fra Didaka Buntića uvodi potpunu zabranu donošenja mobitela i ostalih digitalnih uređaja u Školu

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    NOVA ‘SLUČAJNOST’: Umro ruski novinar koji je otkrio da Vladimir Putin ima ljubavnicu, pojeo je otrovne gljive

    Grigorij Nehorošev, šezdesetdevetogodišnji ruski novinar i bivši glavni urednik ugašenog lista Moskovski korespondent, preminuo je u petak u Rigi, glavnom gradu Latvije, nakon što je konzumirao otrovne gljive koje je…

    Projekt “Band Aid Brotnjo” ususret 45. obljetnici Gospinih ukazanja u Međugorju

    Danas je u programu Radiopostaje Mir Međugorje predstavljen projekt „Band Aid Brotnjo“, kojeg je pokrenuo Borislav Boro Šimović, dugogodišnji kulturni djelatnik, na čiju inicijativu se okupila grupa entuzijasta i kulturnih…