Pravovremeni poziv i početak potrage s malim brojem spašavatelja, brza potraga u terenu s dozivanjem i odazivom nestale osobe, pomoć drona u lociranju nakon odaziva – školski primjer dobro odrađene potrage
Noćna potraga na nepristupačnom terenu u grudskom naselju Podledinac imala je sretan epilog. Nakon što se mještanin izgubio tražeći stado po gustom raslinju i mraku, pripadnici GSS-a Grude i HGSS-a Posušje pokrenuli su noćnu akciju oko dva sata ujutro te su uz pomoć termovizijskih dronova i pravovremene reakcije osobu locirali i spasili za samo dva sata.
“Jutros smo oko 2 sata dobili poziv za potragu za nestalom osobom koja se u večernjim satima udaljila od svoje kuće u potrazi za stadom. S obzirom na teško prohodan teren zbog grmlja i niskog raslinja, kao i na to da se ubrzo spustio mrak, osoba se našla dezorijentirana i izgubljena.
Na teren je oko 2 sata ujutro izašlo osam članova Stanice Grude i dvoje članova Stanice Posušje s termalnim dronovima, a osoba je pronađena neozlijeđena oko 4 sata.
Pravovremeni poziv i početak potrage s malim brojem spašavatelja, brza potraga u terenu s dozivanjem i odazivom nestale osobe, pomoć drona u lociranju nakon odaziva – školski primjer dobro odrađene potrage. ” objavili su iz HGSS-a Posušje.
www.abcportal.info
<p>The post NOĆNA POTRAGA u Podledincu kod Gruda: Izgubio se tražeći stado, GSS-ovci ga pronašli first appeared on ABCportal.</p>











