SkyAlps je planirao letjeti svoje linije iz Mostara sve do sredine listopada, što će se i ostvariti na većini njih.
Linija za Bari prometuje dva puta tjedno (ponedjeljak i petak) do 10. listopada, dok se letovi za Milano obavljaju četvrtkom i nedjeljom sve do 12. listopada.
Letovi za Palermo održavat će se ponedjeljkom i četvrtkom do 9. listopada.
S druge strane, linija za Napulj (utorak i petak) ukida se već 29. kolovoza, a istog datuma prestaje prometovati i linija za München (utorak i petak).
Linija za Rim, koja je prema prvotnom planu trebala prometovati tri puta tjedno (ponedjeljak, srijeda i petak), sada se održava samo dva puta tjedno – ponedjeljkom i petkom – do 10. listopada.
Kako je za portal zamaaero izjavio Marko Đuzel, upravo su na linijama za München i Rim zabilježena vrlo loša popunjenja, s prosječnim load faktorom ispod 30%.
„Vrlo čudno. Rim je velik grad, s mnogo hodočasnika koji dolaze u Međugorje, ali i Hercegovaca koji putuju u Vatikan, a tu je i niz mogućih konekcija.
Dodao je kako je posebno iznenađujuće da linija za Munchen nije zaživjela, dok Eurowings na letovima za Stuttgart i Düsseldorf bilježi popunjenost od oko 90%. Još čudnije, prema njegovim riječima, jest ukidanje linije za Napulj, koja je imala zadovoljavajuće rezultate, i to mjesec i pol dana prije predviđenog kraja sezone.
Što se tiče iduće godine, Đuzel najavljuje preispitivanje postojećih linija te eventualno uvođenje novih:
„Beč bi mogao biti alternativa Minhenu, ali nisam siguran da on ima veći potencijal. A u Italiji, osim postojećih linija, ne vidim puno novih mogućnosti.“
Po njegovu mišljenju, Aerodrom Mostar trebao je ustrajati barem još jednu sezonu kako bi se Rim, Minhen i Napulj pokušali stabilizirati, uz snažniju podršku lokalnih turističkih zajednica i dodatne promotivne aktivnosti.
Za Aerodrom Mostar ova sezona ipak nije donijela očekivani iskorak. Najavljivano je preko 100.000 putnika, no AJet je odustao od letova, Eurowings je kasnije započeo sezonu i smanjio broj polazaka, dok je SkyAlps skratio trajanje linija, ukinuo letove za Grčku i zbog tehničkih problema prizemljio dio flote.
Prema trenutnim procjenama, mostarska zračna luka će ovu godinu završiti s oko 80.000 putnika.
Powered by WPeMatico