FIS veliki
Hercegovački ćupter zaštitili oznakom geografskog porijekla, radi se i na zaštiti uštipka

Premijerka Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač u četvrtak je, zajedno s ministrom prometa i veza HNŽ-a Ivom Bevandom, u svom uredu primila Marija Doku, predsjednika Društva Ante Tepčići, koji ju je upoznao s aktivnostima, projektima i budućim planovima, s akcentom na predstojeće održavanje 7. izdanja Sajma ćuptera na kojem organizatori očekuju nešto manje od 20 izlagača i više od 2000 posjetitelja iz BiH i zemalja okruženja.

– Sajam je natjecateljskog, izložbenog i prodajnog karaktera, obogaćen kulturno-zabavnim i gastronomskim sadržajem, uz tradicionalne hercegovačke proizvode. Ponosni smo na činjenicu da smo lani, kod Agencije za sigurnost hrane BiH, registrirali Hercegovački ćupter koji je time dobio zaštićenu oznaku geografskog porijekla i pripadajući certifikat. Veliko je to priznanje za ovu tradicionalnu hercegovačku poslasticu koja je izrasla u brend naših predaka – rekao je Doko, dodavši da sada rade i na zaštiti hercegovačkog uštipka.

Čestitavši rukovodstvu i članovima Društva na predanom zalaganju na zaštititi hercegovačke gastronomske baštine, time i obogaćivanju turističke ponude HNŽ-a, premijerka je najavila financijsku podršku održavanju i razvoju ove manifestacije, saopćeno je iz Vlade HNŽ.

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    Ljubuški: Sudar Audija i Mercedesa, nastala veća materijalna šteta

    U mjestu Radišići kod Ljubuškog danas je zabilježena prometna nezgoda u kojoj je nastala veća materijalna šteta, dok ozlijeđenih osoba nije bilo. Kako je za Vrisak.info potvrdio glasnogovornik Ministarstva unutarnjih…

    Evo koliko je BiH zaradila prolaskom skupine na SP-u

    Bosna i Hercegovina pobijedila je Katar 3:1 u 3. kolu skupine B na Svjetskom prvenstvu, zauzela treće mjesto u grupi i tako prošla u nokaut-fazu. Tamo je 2. srpnja u…