Službenik MUP-a TK u srijedu je u prijepodnevnim satima spriječio neimenovanu žensku osobu da izvrši suicid ispred sjedišta Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta TK zato što, kako avaz neslužbeno saznaje, nije dobila posao u institucijama obrazovanja nakon nedavno provedene konkursne procedure.
Ženska osoba se polila benzinom, a onda joj je prišao službenik policije koji ju je spriječio u namjeri da se zapali. Nakon toga policajac je obavijestio liječnike u Službi hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Tuzla, te je nakon pregleda ženska osoba prevezena na Psihijatrijsku kliniku UKC-a Tuzla gdje je i zadržana.
S obzirom da je prije pokušaja samozapaljenja ženska osoba narušavala javni red i mir, saznaje se kako će protiv nje biti proveden prekršajni postupak. Očevid su obavili službenici Policijske stanice Centar PU Tuzla. Istraga se nastavlja.