Home Šport “Skauti” na krilima Davida Mandića i Božidara Lekovića do četvrte pobjede

“Skauti” na krilima Davida Mandića i Božidara Lekovića do četvrte pobjede

SHARE

Rukometaši Izviđač Central osiguranja, predvođeni kapetanom Davidom Mandićem koji je odigrao još jednu utakmicu na vrhunskom nivou, unatoč ozljedi, koju je zadobio na posljednjem treningu u petak i Božidaru Lekovićudošli su do svoje četvrte uzastopne pobjede u prvenstvu BiH u rukometu.

Utakmica u sportskoj dvorani „Ramiz Salčin“, između dva dugogodišnja sportska rivala, protekla je u dosta tvrdoj utakmici u kojoj je Izviđač strpljivom igrom gradio svoju rezultatsku prednost.

U prvih 20-tak minuta igralo se praktično „gol za gol“, a onda je uslijedio „blitzkrieg“ „Skauta“  (Leković, Jarak, Grbavac, Mandić i Vukić) i od rezultata 10:10 u 21. minuti Izviđač stiže do prednosti od pet pogodaka 10:15 u 27. minuti. Praktički tu je utakmica već bila riješena.

U drugom dijelu da nije bilo ne forsiranih tehničkih pogrešaka „Skauta“ u fazi napada, zbog kojih je Bosna i u prvih 20-tak minuta bila u rezultatskom „egalu“, stvari bi puno ranije legle na „svoje mjesto“ i Izviđač bi otišao na puno veću gol razliku. Međutim, ponovno se i drugom dijelu, sve do 45. minute, igralo „gol za gol“.

Isto tako, mora se reći da je svoje ogreške u fazi napada Izviđač kompenzirao dobrom igrom u obrani, na čemu trener Silvijo Ivandija naročito inzistira, sprečavajući domaće rukometaše da utakmicu dovedu u neizvjesnu završnicu. U intervalu između 45. i 54. minute na scenu stupa „nebeski letač“ Božidar Leković koji s pet neobranjivih projektila dovodi do čaja domaćeg vratara i David Mandića koji pogađa dva puta i „Skauti“ u 54. minuti stižu do devet pogodaka prednosti (17:26), te stavljaju točku na sinoćnju utakmicu.

U tim trenucima svoje veliko oduševljenje iskazala je i brojno mala, no, po izvedbi velika navijačka skupina „Skauta“, koja nije žalila truda, koja je „potegnula“ do Sarajeva i koja je cijelu utakmicu gromoglasno pružala podršku svojim ljubimcima, te nadjačala domaću publiku.

U posljednjih 5-6 minuta priliku da po prvi put u dresu prve ekipe Izviđača “osjete” gostujući teren dobili su Domagoj Alilović i Gabrijel Mišetić. Na koncu je završilo pobjedom „Skauta“ 28:21 i njihovim slavljem na parketu dvorane „Ramiz Salčin“ u Sarajevu.

Ponovno najbolji i najefikasniji igrač susreta i Izviđača s devet pogodaka bio je David Mandić, njemu uz bok bio je „nebeski letač“ Božidar Leković s osam pogodaka, tri pogotka postigao je Marko Vukić i pružio standardno dobru igru u obrani, a odličan je bio vratar Josip Kvesić s trinaest obrana i dva „skinuta“ sedmerca.

Sljedećeg vikenda „Skauti“ na svom terenu dočekuju momčad Goražda.

Premijer liga BiH, sezona 2017/2018 – 4.kolo

Sarajevo, 14.10.2017. u 20 sati.

RK Bosna – RK Izviđač Central osiguranje 21:28 (10:12)

Sarajevo, Sportska dvorana “Ramiz Salčin”, gledatelja 200.
Suci: Elvis Marčetić i Predrag Dejanović (Prijedor).
Nadzornik: Vladimir Jović (Tuzla).

RK Bosna: Alibegović 4/3, Bašić, Zahirović, Nadarević 1, Salkić 1, Džubur, Eskić, Šestan, Nikolić 4, Bračković, Đuhera, Bojić 2, Živanov 3, Stojisavljević 5, Hušić, Balta

Trener: Zuhdija Korkarić.

RK Izviđač CO: Ivanković, Kvesić (13 obrana, 2 sedmerca), Miličević, Mišetić, Alilović, Mandić 9/3, Marković 1, Čutura, Leković 8, Jarak 1, Kaluđerović 2, J. Grbavac 1, Vukić 3, M. Pavlak 1, A. Pavlak 2, Jozinović.
Trener: Silvijo Ivandija.

Isključenja: Bosna 4 minuta, Izviđač CO 4 minuta.
Sedmerci: Bosna 5/3, Izviđač CO 3/3.