Home Društvo POGLEDAJTE Prvi dio registra Branitelja članova URB HVO-a ŽZH

POGLEDAJTE Prvi dio registra Branitelja članova URB HVO-a ŽZH

SHARE

Kako je u više navrata do sada najavljivala URB HVO-a ŽZH danas dana 1. srpnja 2019 objavljuje jedinstven registar Branitelja, članova URB HVO-a ŽZH, priopćeno je iz ove Udruge, a prenosi Dnevno.ba.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

S obzirom kako je objava jedinstvenog registra naših članova jako složen proces jer je URB HVO-a ŽZH od svojih članova tražila dostavu slijedeće dokumentacije:

-Uvjerenje Grupe za pitanja evidencija iz oblasti vojne obveze općina i gradova ŽZH o sudjelovanju u Domovinskom ratu,

-Uvjerenje službe za Branitelje općina i gradova u ŽZH kako naši članovi ne ostvaruju nikakva trajna mjesečna novčana primanja iz Domovinskog rata,

-Popunjavanje i potpisivanje izjava pod materijalnom,moralnom i kaznenom odgovornošću kako su naši članovi bili pripadnici borbenih postrojbi u Domovinskom ratu uz obvezatno navođenje jednog ili više neposrednih ratnih zapovjednika,naziv jedne ili više borbenih postrojbi u kojima je sudjelovao,navođenje svih borbenih terena na kojima je sudjelovao,te navođenje 4/četiri ratne kolege s terena, URB HVO-a ŽZH je sačinila jedinstven registar svojih članova iz borbenih postrojbi gdje danas dana 30.lipnja 2019 godine objavljujemo I-dio tog registra zaključno s rednim brojem 71, dok ćemo drugi dio jedinstvenog registra naših članova objaviti najkasnije koncem idućeg tjedna.

Zbog obimnog i zahtjevnog posla objava našeg jedinstvenog registra je kasnila kojih mjesec dana jer su mnogi naši članovi privatno odsutni u inozemstvu, a neki još uvijek nisu bili u mogućnosti dostaviti traženu dokumentaciju kako bismo taj registar objavili u kompletu.

Ipak zbog vjerodostojnosti rukovodstva URB HVO-a ŽZH i zahtjeva naših članova koji su dostavili traženu dokumentaciju objavljujemo I-dio tog registra, dok ćemo drugi dio kako smo naveli objaviti koncem idućeg tjedna.

Ovdje je važno napomenuti kako rukovodstvo URB HVO-a ŽZH nije odstupilo niti milimetra od izvornog teksta Rezolucije Branitelja u FBiH koji predviđa 3/tri točke a one su:

1.Izrada i objava Zakona o jedinstvenom registru Branitelja te javna objava jedinstvenog registra svih korisnika prava iz oblasti BIZ-a (Braniteljsko-invalidske zaštite), uz obvezatno odvajanje borbenih od neborbenih postrojbi,

2.Uvođenje instituta braniteljskog dodatka za sve razvojačene Branitelje iz borbenih postrojbi u visini od 6,00 KM po mjesecu sudjelovanja u Domovinskom ratu,neovisno jesu li ili nisu u radnom odnosu,primaju li ili ne primaju mirovinu po osnovu rada ili bilo koji drugi vid socijalne naknade, jesu li ili nisu na zavodu za zapošljavanje, neovisno o godinama života, te uz najmanje sudjelovanje u Domovinskom ratu u borbenim postrojbama 1/jedan mjesec dana,

3.Smanjenje broja udruga iz Domovinskog ratu u FBiH s njih 1600 na 6 do 10,

S obzirom kako nakaradni zakon o pravima razvojačenih Branitelja u FBiH koji je izradila radna skupina koja je usuglašavala tekst toga zakona,uz pomoć tzv. “krovnih, temeljnih ili reprezentativnih“ udruga iz Domovinskog rata, koje niti jedan zakon o pravima Branitelja ne poznaje kao takve, te uz pomoć “izdajnika“ u braniteljskim redovima koje nije nitko od braniteljskih udruga delegirao za predstavljanje razvojačenih Branitelja ne zadovoljava potrebe ogromnog odnosno najvećeg broja razvojačenih Branitelja u FBiH bez ikakvih trajnih mjesečnih novčanih primanja iz borbenih postrojbi u Domovinskom ratu u BiH,za koji je federalni ministar u tehničkom mandatu Salko Bukvarević najavio provedbu od 01.srpnja.2019 godine (u što čisto sumnjamo), URB HVO-a ŽZH je krenula svojom samostalnom stazom ka ostvarivanju prava svojih članova a destinacija koja je određena za ostvarivanje prava naših članova je označena ŽZH.

U tom smislu kao prvi korak ka oživotvorenju prava naših članova URB HVO-a ŽZH je sačinila jedinstveni registar naših članova iz borbenih postrojbi što do sada nije učinila niti jedna udruga iz Domovinskog rata u FBiH a niti federalno ministarstvo Branitelja u Sarajevu kao niti ijedno ministarstvo Branitelja u županijama FBiH, a koji registar će biti realna podloga na potraživanje braniteljskog dodatka za naše članove u ŽZH.

Kako bismo ispoštivali postojeće Zakone o zaštiti osobnih podataka u BiH te Zakon o slobodi pristupa informacijama koji su do sada onemogućavali objavu tih podataka URB HVO-a ŽZH je od svakog člana tražila vlastoručno potpisivanje izjave pod materijalnom,moralnom i kaznenom odgovornošću kako se slaže s objavom njegovih osobnih podataka u jedinstvenom registru naših članova bez JMBG.

URB HVO-a ŽZH je temeljem tih izjava koje se nalaze u arhivu udruge prikupila kompletne podatke od njih 71 a njih cca 80 još treba dostaviti kompletne podatke tako da će broj članova naše udruge biti zaokružen na njih cca 150 u ŽZH koji će preko URB HVO-a ŽZH potraživati braniteljski dodatak od ŽZH odmah nakon objave jedinstvenog registra naših članova.

Procjena URB HVO-a ŽZH je kako u ŽZH postoji cca 700 do 1000 razvojačenih Branitelja iz borbenih postrojbi koji ne ostvaruju nikakva trajna mjesečna novčana primanja iz Domovinskog rata,no neki od njih uopće ne znaju za što se i koga bori URB HVO-a ŽZH, neki od njih slijede put UZB/Borci BiH iz Ljubuškog koja koristi neke druge metode u ostvarivanju prava svojih članova s kojim metodama se URB HVO-a ŽZH ne slaže i zbog čega se od njih razišla, dok se najveći dio razvojačenih Branitelja bez ikakvih prava po osnovu sudjelovanja iz Domovinskog rata skriva iza ćoška kao hijene i čekaju epilog borbe koju krvavo vodi rukovodstvo URB HVO-a ŽZH sa bešćutnim političkim elitama razmišljajući ovako: “Ako dobiju oni dobiću i ja“ što nikako nije za pohvalu, već za osudu jer je to najgori oblik licemjerstva koji postoji u čovjeku da ne kažemo u Branitelju (pitanje je konačno jesu li to uopće Branitelji????).

Bilo kako bilo URB HVO-a ŽZH objavom ovog jedinstvenog registra naših članova kreće u završnu fazu ostvarivanja prava naših članova u ŽZH.

A vi dušobrižnici koji komentirate sve i svakoga a poglavito istinu evo vam materijala pa uživajte iza svojih tipkovnica i komentirajte naš jedinstven registar, te pronađite „lažnjake“ koji tu ne pripadaju, jer ćete nam tako olakšati put istine i života kojim idemo od svog osnutka. Kada budete komentirali naš registar molili bi vas da se predstavite punim imenom i prezimenom kao što su se predstavili i naši članovi u tom registru počev od broja 1 do 71.

Ovim putem također pozivamo sve razvojačene Branitelje iz borbenih postrojbi u ŽZH koji ne ostvaruju nikakva trajna mjesečna novčana primanja po osnovu sudjelovanja u Domovinskom ratu BiH da se prijave u udrugu poradi ostvarivanja svojih prava,jer mi ne priznajemo nikakve zakonske rokove za ostvarivanje trajno stečenih prava naših Branitelja.Taj rok traje dok su god naši Branitelji živi.

URB HVO-a ŽZH