FIS veliki
Dodijeljene nagrade za najljepša pisma učenika iz BiH: Iva Šakota iz Čitluka osvojila treće mjesto

Na svečanoj ceremoniji održanoj u hotelu Buna u Mostaru, uručene su nagrade najuspješnijim učenicima u okviru natjecanja “Najljepše pismo mladih BiH 2025.”, koje su zajednički organizirali Hrvatska pošta Mostar, BH Pošta i Pošte Srpske.

Ovogodišnja tema, u sklopu 54. međunarodnog izdanja ovog prestižnog natjecanja, glasila je:
„Zamisli da si ocean. Napiši nekome pismo u kojem ćeš objasniti zašto i kako bi se trebali dobro brinuti o tebi.“

Među brojnim pristiglim radovima, stručni žiri, najljepšim pismom proglasio je rad Ane Urukalo, učenice Osnovne škole “P. P. Njegoš” iz Banje Luke. Prvonagrađeno pismo dostupno je na službenoj stranici Hrvatske pošte Mostar: www.post.ba

Drugu nagradu osvojio je Tarik Poturak iz JU “Deseta osnovna škola” Ilidža, dok je treće mjesto pripalo Ivi Šakoti, učenici Osnovne škole „fra Didak Buntić“ iz Čitluka.

Učenici koji su osvojili prva tri mjesta nagrađeni su vrijednim novčanim nagradama (500 KM za prvo, 300 KM za drugo, i 200 KM za treće mjesto), biciklima te darovima poštanskih operatora. Njihovi nastavnici materinskog jezika također su dobili novčane nagrade u iznosu od 150 KM, uz prigodne poklone. Uz to, troje najuspješnijih učenika primilo je posebne nagrade i od Agencije za poštanski promet BiH.

Posebnim poklon paketima i bluetooth bežičnim slušalicama nagrađeni su i sljedeći učenici:

  • Ella Bjelopoljak, JU “Druga osnovna škola”, Bosanska Krupa
  • Emina Mešić, OŠ “Velišićki heroji”, Velešići, Sarajevo
  • Ante Rezo, OŠ “Ivan Mažuranić”, Posušje
  • Mihailo Petrović, OŠ “Sveti Sava”, Crnjelovo, Bijeljina
  • Anđela Talić, OŠ “Petar Bakula”, Mostar
  • Elena Varunek, JU “Jovan Cvijić”, Banja Luka
  • Franka Čerkuč, OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević”, Mostar

Dodijeljene nagrade za najljepša pisma učenika iz BiH: Iva Šakota iz Čitluka osvojila treće mjestoNagrada za najkreativniji rad (pisač u boji) dodijeljena je Tajmi Mehurić, učenici JU Osnovne škole „Hasan Kikić“ iz Gračanice.

Dodatno, Hrvatska pošta Mostar nagradit će i školu nagrađene učenice Ive Šakote – Osnovnu školu „fra Didak Buntić“ iz Čitluka – prigodnim darom u znak priznanja za uspješan mentorski rad.

Svim nagrađenim učenicima i njihovim nastavnicima upućujemo iskrene čestitke, a posebne čestitke upućujemo našoj Broćanki Ivi Šakoti! 

www.brotnjo.info 

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    Službeno: Milanović oduzeo Branimiru Glavašu sva odlikovanja i priznanja

    Branimir Glavaš više nema svoja odlikovanja. Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović donio je i službenu odluku kojom se Glavašu oduzimaju sva odlikovanja i priznanja koja je dobio od prvog hrvatskog…

    Civilna zaštita izdala nove preporuke za Mostar, evo što kažu

    Zbog požara koji je izbio na odlagalištu komunalnog otpada Uborak te posljedičnog širenja dima i lebdećih čestica, Gradski stožer civilne zaštite na sjednici održanoj danas u 14 sati podsjeća na…