FIS veliki
Dodijeljene nagrade za najljepša pisma učenika iz BiH: Iva Šakota iz Čitluka osvojila treće mjesto

Na svečanoj ceremoniji održanoj u hotelu Buna u Mostaru, uručene su nagrade najuspješnijim učenicima u okviru natjecanja “Najljepše pismo mladih BiH 2025.”, koje su zajednički organizirali Hrvatska pošta Mostar, BH Pošta i Pošte Srpske.

Ovogodišnja tema, u sklopu 54. međunarodnog izdanja ovog prestižnog natjecanja, glasila je:
„Zamisli da si ocean. Napiši nekome pismo u kojem ćeš objasniti zašto i kako bi se trebali dobro brinuti o tebi.“

Među brojnim pristiglim radovima, stručni žiri, najljepšim pismom proglasio je rad Ane Urukalo, učenice Osnovne škole “P. P. Njegoš” iz Banje Luke. Prvonagrađeno pismo dostupno je na službenoj stranici Hrvatske pošte Mostar: www.post.ba

Drugu nagradu osvojio je Tarik Poturak iz JU “Deseta osnovna škola” Ilidža, dok je treće mjesto pripalo Ivi Šakoti, učenici Osnovne škole „fra Didak Buntić“ iz Čitluka.

Učenici koji su osvojili prva tri mjesta nagrađeni su vrijednim novčanim nagradama (500 KM za prvo, 300 KM za drugo, i 200 KM za treće mjesto), biciklima te darovima poštanskih operatora. Njihovi nastavnici materinskog jezika također su dobili novčane nagrade u iznosu od 150 KM, uz prigodne poklone. Uz to, troje najuspješnijih učenika primilo je posebne nagrade i od Agencije za poštanski promet BiH.

Posebnim poklon paketima i bluetooth bežičnim slušalicama nagrađeni su i sljedeći učenici:

  • Ella Bjelopoljak, JU “Druga osnovna škola”, Bosanska Krupa
  • Emina Mešić, OŠ “Velišićki heroji”, Velešići, Sarajevo
  • Ante Rezo, OŠ “Ivan Mažuranić”, Posušje
  • Mihailo Petrović, OŠ “Sveti Sava”, Crnjelovo, Bijeljina
  • Anđela Talić, OŠ “Petar Bakula”, Mostar
  • Elena Varunek, JU “Jovan Cvijić”, Banja Luka
  • Franka Čerkuč, OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević”, Mostar

Dodijeljene nagrade za najljepša pisma učenika iz BiH: Iva Šakota iz Čitluka osvojila treće mjestoNagrada za najkreativniji rad (pisač u boji) dodijeljena je Tajmi Mehurić, učenici JU Osnovne škole „Hasan Kikić“ iz Gračanice.

Dodatno, Hrvatska pošta Mostar nagradit će i školu nagrađene učenice Ive Šakote – Osnovnu školu „fra Didak Buntić“ iz Čitluka – prigodnim darom u znak priznanja za uspješan mentorski rad.

Svim nagrađenim učenicima i njihovim nastavnicima upućujemo iskrene čestitke, a posebne čestitke upućujemo našoj Broćanki Ivi Šakoti! 

www.brotnjo.info 

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    Objavljen raspored akcija dobrovoljnog darivanja krvi u ŽZH za srpanj

    Crveni križ Županije Zapadnohercegovačke objavio je raspored akcija dobrovoljnog darivanja krvi koje će tijekom srpnja 2026. godine biti organizirane na području Županije Zapadnohercegovačke u suradnji s Transfuzijskim centrom Sveučilišne kliničke…

    IGROKAZ: Razgovarali Dodik i Izetbegović

    Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik objavio je da je razgovarao s predsjednikom Stranke demokratske akcije (SDA) Bakirom Izetbegovićem nakon međusobnih političkih poruka koje su posljednjih dana razmjenjivali putem medija i društvenih…