FIS veliki
Održan sastanak između gradova Orašja, Ulcinja i Vinkovaca na projektu prekogranične suradnje

Treći sastanak Zajedničkog savjetodavnog odbora za implementaciju prekograničnog projekta zelene tranzicije pod nazivom “Poboljšanje infrastrukture za upravljanje otpadom i integracija kružne ekonomije za održivi razvoj Ulcinja, Vinkovaca i Orašja” održan je u Orašju.

Članovi su razmatrali dosadašnje upravljanje projektom, financijsko upravljanje, izvještaj za 2. period projekta i pregled planiranih aktivnosti za 3. period trajanja projekta, priopćeno je iz Grada Orašja.

Cijeli projekt traje 30 mjeseci počevši od polovine srpnja 2024. godine. Projekt se sufinancira kroz Program Interreg (VI-A) IPA CBC Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2021.-2027. u iznosu od 1.498.588,31 eura, od čega je 85 posto sufinancirano iz fondova EU. 

Nositelj je Grad Orašje, dok su Grad Vinkovci i Općina Ulcinj iz Crne Gore partneri u projektu.

U okviru projekta će, među ostalim, biti postavljena 43 podzemna spremnika za otpad na 14 lokacija, a Ulcinj će dobiti kombinirani bager za održavanje njegovog odlagališta. U Orašju će biti izgrađeno i spremljeno reciklažno dvorište te četiri polupodzemna kontejnerska spremnika za otpad.

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    POVIJESNI REZULTAT: BiH praktički osigurala 16-inu finala

    Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu je 3. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu u Seattleu svladala Katar sa 3-1 (2-1) i tako osvojla treće mjesto s četiri osvojena…

    (VIDEO) Široki Brijeg: 115 ramskih hodočasnika stiglo u Ljuti Dolac na putu prema Međugorju

    Skupina od 115 hodočasnika iz Rame jučer je krenula pješice prema Međugorju, nastavljajući dugogodišnju tradiciju i zavjetno hodočašće prema jednom od najpoznatijih marijanskih svetišta u svijetu. Riječ je o drugoj…